Ardeşen 53/11 Tar. Kalk. Koop. Başkanını Seçti

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçimli olağan kongresi yapıldı.

Ardeşen 53/11 Tar. Kalk. Koop. Başkanını Seçti

Mustafa Özyanık / ArdesenGazete

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçimli olağan kongresi yapıldı.

Yapılan seçimde mevcut başkan Sait Balcı aldığı 685 oyla güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Eyüp Maksut Aytemiz 592 oy aldı.

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin seçimli olağan kongresi yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turizm Fakültesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan seçimde iki aday yarıştı.

SEÇİM ORGANİZESİNE TEPKİ GÖSTERDİLER...
OY KULLANMADAN SALONU TERK ETTİLER

Mevcut Başkan Sait Balcı’nın rakibi Eyüp Maksut Aytemiz’di. Seçim tartışmalarla başladı. Divanın oluşturulması ve oy kullanma süresinin geç başlatılarak kısa tutulması tepkilere neden oldu. Sabahın erken saatlerinde salona gelen üyeler duruma tepki gösterdi ve oy kullanmadan salonu terk etti. Saat 13:00’de oluşturulan divanın sonrasında adaylar projelerini anlatarak üyelerden oy istedi. Konuşmaların ardından oy kullanmaya saat 14:30’da başlandı. Saat 18:00’de sona eren seçim sonucuna göre, mevcut başkan Sait Balcı 685 oy alırken, Maksut Aytemiz 592 oy aldı. 6 oyun geçersiz 2 oyun boş kullandığı seçimi kazanan Sait Balcı güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

MAKSUT AYTEMİZ: “ZOR ŞARTLARDA SEÇİM ÇALIŞMASI YÜRÜTTÜM”

Seçim sonrası iki aday da birbirlerini tebrik etti. Seçim sonrası Sait Balcı ve Maksut Aytemiz birer konuşma yaptı. Zor şartlarda seçim çalışmaları yaptığını ve kendisine verilmesi gereken ancak verilmeyen seçim listelerine rağmen ekibiyle birlikte gayretli bir seçim çalışması yürüttüğünü belirten Eyüp Maksut Aytemiz, seçim sonucunun Ardeşen’e hayırlı olmasını diledi.

SAİT BALCI: “BU BENİM SON BAŞKANLIK DÖNEMİM”

Aytemiz’in ardından konuşan Sait Balcı,  4 yıl daha bu görevi sürdüreceğini ve bu son başkanlık dönemi olacağını belirterek “Ortak bir liste temennisiyle bundan sonraki süreçte asla aday olmayacağım. Görevi genç arkadaşlara bırakacağım. Bu süreçte Maksut Aytemiz kazandı, Ardeşen kazandı, Sait Balcı kazanmadı. Çünkü ben size hizmet etmeye devam edeceğim.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER