banner72

ARDEŞEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU OLDU.

Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU oldu.

ARDEŞEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU OLDU.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren Özel Program ve Proje Okulu olarak ilan edilen Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, Merkezi Sınavla 30 Öğrenci alacak.

2020-2021 ÖĞRETİM YILIMDA YENİ OKULUNDA EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLAYACAK.

İsteğe göre Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak olan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi; 2020 -2021 eğitim - öğretim yılında yeni binasında eğitim-öğretime başlayacak.

11 Ekim 2017 yılında Rize il özel idaresi tarafından ihalesi yapılan Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binası, pansiyonu ve kapalı spor salonu inşaatı tamamlanmıştı.

9808 m² alan üzerinde bir birinden bağımsız olarak tasarlanan okul binası, pansiyon binası ve spor salonu Selçuklu ve yöresel mimari, modern mimari ile bütünleştirilerek inşa edildi.

24 derslik, 3 fen laboratuvarı, kütüphane, cep sineması, müzik sınıfı, resim sınıfı, bilişim sınıfı, akıl ve hobi odaları ve 220 kişilik konferans salonundan oluşan okul binası 5558 m²kapalı alanı olup bodrum katı ile birlikte 6 kattan meydana gelmektedir.

3100 m² kapalı alanı ile 200 kişi kapasiteli pansiyon binası, 9 kattan oluşmakta olup içerisinde lavabo, banyo ve çalışma masaları bulunan 3’er kişilik öğrenci odaları ile otel konforundadır.

Modern ve standartlara uygun 1150 m2 kapalı alanı ve 200 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, öğrencilerin beden eğitimi ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri imkanları sunmaktadır.

Hemen yanı başında bulunan uygulama camii, mesleki, sosyal, kültürel etkinlik alanları ile ilçenin en prestijli okulu olan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesinin, Ardeşen'in marka değerine önemli katkılar sunması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73