banner72

Ardeşen Belediyesi Otoparkları Geçici Olarak Ücretsiz Yaptı

Şehir İçi Araç Trafiğini Rahatlatmak İçin Ardeşen Belediyesine ait otoparklar geçici olarak ücretsiz olurken, ilerleyen zamanlarda Belediyeye ait otoparklardan gün boyu park 5 TL olarak düzenlenecek.

Ardeşen Belediyesi Otoparkları Geçici Olarak Ücretsiz Yaptı

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya şehir içindeki araç trafiğini rahatlatma adına otopark sayısını çoğaltıp, parkomat fiyatlarını yükselterek şehir içinde park edilen araçları otoparklara yönlendirme adına hummalı bir çalışma yürüterek Kaymakamlık binası altında hizmet veren mevcut otopark alanlarına, Belediye Düğün ve Çok Amaçlı Salonu önünde, Belediye arkası Karadeniz Sahil Yolu güzergahında viyadük altındaki otoparkları da ekleyerek vatandaşların hizmetine açtı.

Belediye tarafından ücretsiz olarak ilerleyen aylarda ise Belediyeye ait otoparklarda gün boyu araç park etme bedelinin 5tl olarak hizmet verecek olan otoparklara araçları yönlendirme adına daha önce vatandaş ve İlçe esnafına yapılan anket ile belirlenen fiyatlar doğrultusunda şehir içi otopark ücretlerine yeni zamlar yapıldı.

Konuyla ilgili Ardeşen Belediyesinden basın açıklaması yapıldı.

İşte o Basın açıklaması:

“Kamu Oyuna Saygı İle Duyurulur

Ardeşen’de Şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak ve Belediyemizin mevcut ve yeni yaptığı otoparklara araçları yönlendirmek için ana ve ara caddeler üzerinde uygulanan parkomat hizmetinin fiyatlarıyla ilgili vatandaş ve esnaf ile geçtiğimiz aylar içinde yapılan anketin ardından fiyat düzenlemesine gidilmiştir.

Yapılan düzenlemede 15 dakika olan ücretsiz park süresi 30 dakikaya,  1 saat park ücreti 5.00 TL, daha sonra her saat başı 7.50 TL ücret alınacaktır.

Öte yandan araç sahibi vatandaşlarımız İlçe Kaymakamlığımızın altında, Belediye Düğün ve Çok Amaçlı Salonu önünde, Belediye arkası Karadeniz Sahil Yolu güzergahında viyadük altında yaptığımız otoparkları geçici olarak ücretsiz kullanabilirler.

Parkomat ücretlerinde gidilen değişiklikler araç sahiplerini geçici ücretsiz olarak hizmet veren Belediye otoparklarına yönlendirme amacındayız. Yeni hazırladığımız otoparklarımızda ki fiyati da yine yapılan anketler sonucunda günlük sınırsız (bütün otoparklar ) giriş çıkış 5.00 TL şeklinde ilerleyen aylarda uygulamaya geçilecek.  Halkımızın da bu konuda hassas davranarak şehir araç trafiğinin rahatlaması konusunda İlçemizin belli noktalarında ki ücretsiz otoparkları tercih etmelerini önemle rica ederiz.

Ardeşen Belediyesi Başkanlığı”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73