banner72

Ardeşen Belediyesinin Karla Mücadele Önlemleri

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Haftasonu Beklenen ve 3 Gün Boyunca Süreceği Tahmin Edilen Kar Afeti Öncesi Belediye Olarak Almış Oldukları Önemler Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

Ardeşen Belediyesinin Karla Mücadele Önlemleri

Başkan Kahya, Vatandaşların Kar Afetinin Olumsuz Koşullarından Etkilenmemesi ve Kar Yağışında Hayatın Normal Seyri İçin 'Karla Mücadele' Kriz Masası Oluşturduklarını söyledi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, "Her mevsimi ayrı güzel olan Ardeşen'de hemşehrilerimizin kış günlerinde de huzurlu ve rahat şekilde yaşaması için önemler aldık. Karla mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesi için eylem planı hazırladık. Amacımız ilçemizde kar afeti süresince toplumsal hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek durumları ortadan kaldırmak, yoğun kar yağışına karşı alınacak önlemleri belirlemek, kar yağışı sonrası oluşacak buzlanma gibi etkileri en kısa sürede gidermeyi sağlamaktır.” dedi.

EKİPMAN

Belediye Personelinin Süreç İçerisinde Aktif Olarak Hazır Bekletileceğini Vurgulayan Kahya, "2 JCB, 1 Kar Küreme Aracı, 1 Greyder ve Tuzlama Sistemimizle Karla Mücadelemizi Sürdüreceğiz."

MAHALLE ARALARINDA ARAÇ PARK DÜZENİ

Kahya, "Atatürk Caddesi Başta Olmak Üzere Makinelerimizin Girebileceği Tüm Yolları Sürekli Açık Tutacağız. Bunun İçin Halkımızdan Özel Ricamız Özellikle Cumartesi Gecesi Araçlarını İş Makinelerimize Engel Olmayacak Şekilde Park Etmeleridir. Bu Konuda Halkımızdan Büyük Duyarlılık Bekliyoruz."

SU KESİNTİSİ

Kar Afetinin Beraberinde Elektrik ve Su Kesintilerine Sebep Olabileceğini Ancak, Belediye Olarak Her Türlü Önlemi Aldıklarını İfade Eden Kahya, " Şehir Su Şebekesinde Kesinti Yaşanmaması İçin Önlemleri Aldık. Ancak, Kar Afetine Bağlı Olarak Uzun Süreli Elektrik Kesintisi Yaşanırsa Diye de Su Depolarımızdaki Jeneratörlerimizin Genel Bakımlarını Yaptık. Ayrıca, Yedek Jeneratörlerimizi de Bölgeye Taşıyarak B Planımızı Oluşturduk. Olağan Üstü Bir Sorun Yaşanmaması Halinde Su Kesintisi Yaşanmaması İçin Tüm Önlemler Aldık."

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Kar Afeti İçin Kriz Masası Oluşturuldu. Koordinasyon Merkezinden yollar 24 saat kontrol edilecek. İlgili Birimlerimizin Yer Alacağı Kriz Masası Mesai Gözetmeksizin Çalışmalarını Sürdürecek.

ÖNCELİKLİ BÖLGELER BELİRLENDİ

Belediyemiz tüm mahallelerimizde karla mücadelesini gerçekleştirecek. Öncelikli alanları belirledik. İlk olarak insanların yoğun kullandığı Atatürk Caddesi, okullar, hastane yolu ve kamu kurumlarının çevresinde müdahalelerimizi gerçekleştireceğiz. Daha sonra diğer cadde ve sokaklarda çalışmalarımıza başlayacağız.

ŞEHRİMİZİ VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Belediyemizin yaptığı çalışmaların yanında hemşerilerimizden de bir istirhamımız var. Kendi kapılarının önlerini buzlanmadan önce gerekli çalışmayı yaparlarsa olası olumsuzlukların önüne geçmiş olurlar. Böylelikle yaptığımız topyekûn çalışmalarla şehrimiz, kış şartlarından ve olumsuz hava koşullarından çok daha az etkilenecektir.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANALIM

Kar Afeti Sırasında, kötü hava/yol koşullarında trafik akım yoğunluğunun ve tıkanmaların önüne geçebilmek için toplu taşıma araçlarının kullanımını teşvik ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73