Ardeşen'de Heyelan

Rize Genelinde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle Ardeşen İlçesine Bağlı 4 Bölgede Sel ve Heyelanlar Meydana Geldi.

Ardeşen'de Heyelan

Rize'nin Ardeşen İlçesine Bağlı Eski Armutluk Köyündeki Dere Yatağında Taşkın Meydana Gelirken, Köprü Zarar Gördü. İlçeye Bağlı Şehitlik Köyünde ise Heyelan Meydana Geldi. Öte yandan, İlçeye bağlı Dere Mezra mevkiinde de su taşkınları oluştu. Ayrıca, Fırtına Vadisi Boyunca Ardeşen - Çamlıhemşin Karayolunun çeşitli bölgelerinde ufak çaplı heyelanlar da oluştu.

Ardeşen Özel İdare Müdürü Osman Yazıcı ile Şantiye Şefi Ahmet Ofluoğlu Meydana Gelen Sel, Taşkın ve Heyelan Bölgelerinde İncelemelerde Bulundu.

Özel İdare Müdürü Yazıcı, heyelanlı bölgelerde gerekli incelemeleri yaptıklarını ifade ederek, Kaymakamımız Emrah Yılmaz öncülüğünde kısa vadeli çözüm noktalarında iş makinelerimiz ile gerekli müdahaleleri yaptık. Heyelanlı bölgeler ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Değerli katkıları için Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

YAĞIŞ BEKLENİYOR, ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünce Bugün ve Yarın da bölgemizde aşırı yağışların beklendiği açıklamasına da değinen yazıcı, "Ardeşen Özel İdare Müdürlüğü Olarak Ekiplerimizi Hazırda Bekletiyoruz. Meydana Gelebilecek En Ufak Bir Olumsuzlukta Müdahaleye Hazırız. Bu Süreçte Muhtarlarımız ve Vatandaşlarımızla Ortaklaşa Çalışma Yürüteceğiz." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşen delibaş
Gülşen delibaş - 7 ay Önce

Üç sene önce göçen köy yolumuzu iki senede duvarlar yapıldı. İnşAllah bu göçen yolumuzu biran önce yaparlar. Çünkü çok tehlikeli ve şuan bu göçen yol kullanılıyor. Bizlerin mağduriyetini ve oldukça tehlike arz eden bu köy yolunun yapılmasında çok prosedüre takılmadan inşalah bir an önce çaresine bakılır

SIRADAKİ HABER
Yandex.Metrica