banner72

Ardeşen'de Meyrem İçin Kan Verme İşlemi Başladı

Minik Meyrem İçin Umut Oluyoruz.

Ardeşen'de Meyrem İçin Kan Verme İşlemi Başladı

Rize'nin Ardeşen İlçesine Kemik İliği Yetmezliği hastası olan ve ilik nakli bekleyen Meyrem Ravza Bayrak için Ardeşen'e gelen Türk Kızılayı kan toplamaya başladı.

Sosyal medya üzerinden başlatılan ilik nakli yardım kampanyası kapsamında kök hücre donörü olmak isteyenler için Bugün (16 Nisan 2019 Salı günü 10:00 ila 19:00) saatleri arasında Ardeşen AK Bankası önünde Kızılay gezici aracı tarafından kan alınacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan kampanya sorumlusu Arzu Özgenç Gültekin, "Bu kampanyamızı sadece Meryem Ravza için değil, onun gibi ilik nakli bekleyen tüm hastalar için yapıyoruz. 18 ile 50 yaş aralığında sağlıklı bireylerden kök hücre donörü olmalarını istiyoruz. hiç kimsenin Kahraman olmak için pelerine ihtiyacın yok, üç tüp kan örneği vermeleri yeterli olacaktır" ifadelerini kullandı.

Gültekin ayrıca, "Ardeşen dışındaki vatandaşların, Türkiye'nin neresinde olursa olsun en yakın kızılay kan merkezi ve gezici araçlara kök hücre donörü olmak istiyorum başvurusunda bulunup, üç tüp (tahlil tüpü) kan örneği vererek başvuruda bulunabilirler." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73