banner72

Ardeşen'de Siyasiler, STK ve Ziraat Odasından Ortak Çay Açıklaması

Ardeşen'deki Muhalefet Parti Temsilciler ile Sivil toplum Örgüt Temsilcileri Bugün Ardeşen Ziraat Odasında Bir Araya Gelerek Çaykur'un Yaş Çay Alım Politikası ile İlgili Olarak Ortak Basın Açıklamalarında Bulundu.

Ardeşen'de Siyasiler, STK ve Ziraat Odasından Ortak Çay Açıklaması

Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu'nun Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilen Toplantıya, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan, İYİ Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu,Yeniden Refah Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Ermiş, Köy Muhtarlar Derneği Başkanı Maksut Çırakoğlu, Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Murtaza Özyanık,Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Muhammet Hacısüleymanoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, 53/11 Kooperatif Başkanı Sait Balcı ve Yeni Mahalle Muhtarı Erdal Önçırak Katıldı.

Bazı STK Temsilcileri ise Toplantıya Telefon Aracılığı ile Katıldı.

Burada Katılımcılar Adına Bir Açıklama Yapan Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, "Çayın olmadığı bir Rize’nin geçmiş dönemlerdeki gibi ata topraklarını terk etme şansı yoktur. Bizler üreten Türkiye olarak halkça bölüşen ülke çiftçisini yeniden efendi yapmak istiyoruz. Bizler 200 Bin ailenin tek geçim kaynağı olan çayın geleceğini özel sektörün inisiyatifine bırakamayız." ifadelerini kullandı.

Kabaoğlu Açıklamasına Şu Satırlarla Devam Etti.

RİZE MİLLETVEKİLLERİ SIRRA KADEM BASTI

"Çay tarımı yaparak,çay işçiliği yaparak ve fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlayan insanların geleceklerini ve umutlarını ellerinden alınmasını müsaade edemeyiz. Acilen çay yasası çıkarılmalı taban fiyat uygulaması yapılmalıdır diyen sivil toplum başkanları ayrıca bu vesileyle Rize Milletvekillerinin daha önce hayatın her alanında birçok yerde karşımıza çıkmalarına rağmen bugünlerde sırra kadem basmaları manidardır."

"Vekillerimizi,bu zor günlerde yanımızda göremememizin ve bu mağduriyetimizden faydalananlardan ses çıkarmamaları bizleri birlik yaptıkları düşüncesine itmektedir."

ÖZEL SEKTÖR CİRİT ATARKEN BAKANLAR NEREDE ?

"Dünya pandemi ilan ettiği Covid -19 belasıyla uğraşırken,herkesin üretene sahip çıkarken çiftçinin elinden tutarken kendi hak ve menfaatini öne çıkaran menfaatperestlerin cirit atmalarını seyreden Ticaret Bakanı,Tarım ve Orman Bakanı neredeler ? Hiç mi Rize aklınıza gelmiyor serzenişlerine oda başkanında Cumhurbaşkanına detaylı mektup yazıldığı dönen dolapların en açık bir şekilde yazıldığını belirtmişlerdir.Bu meyanda üreticilerimizin de   Çaykur’dan başka yere çay satmamaları 600 kg kotayı doldurmaları için uğraş vermelerini istemişlerdir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73