banner72

Ardeşen'de Yapılması Planlanan Kafese Rize Milletvekilleri de Hayır Dedi

Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde yapılması planlanan ‘Deniz Kafesli Balık Çiftliği Projesi’ ilçe halkı ve su ürünleri kooperatifleri temsilcileri tarafından protesto edilmesinin ardından, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ile Osman Aşkın Bak Söz Konusu Projesinin Durdurulduğunu Açıkladı.

Ardeşen'de Yapılması Planlanan Kafese Rize Milletvekilleri de Hayır Dedi

Ardeşen'de 7'den 70'e Herkesin ve Her Kesimin Tepkisine Yol Açan, Deniz Kafesli Balık Çiftliği Projesine AK Parti Rize Milletvekilleri Muhammed Avcı ile Osman Aşkın Bak da Hayır Dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'nın Konuyu Rize Milletvekilleri Muhammed Avcı ile Osman Aşkın Bak ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim'e İletmesinin Ardından, Rize Milletvekilleri de Konuyu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İletti.

Bölge Halkının Oldukça Rahatsız Olduğu Proje, Bakan Pakdemirli'nin Talimatı ile İptal Edildi.

Öte Yandan Rize Milletvekili Muhammed Avcı Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Yaptığı Açıklama da, "Ardeşen ilçemizin Işıklı bölgesi açıklarında yapılması planlanan kafeslerle ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve eleştiriler hem ilçe yöneticilerimiz hem de bizler tarafından hassasiyetle dinlenmiştir. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri son derece önemli bularak ilgili il ve genel müdürlük nezdinde gerekli görüşmeler yapılmış ve bu planlamanın durdurulmasına karar verilmiştir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturundan hareketle her zaman odak noktamız insan yaşamının kalitesidir. Kararın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm Ardeşenli hemşehrilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU?

Samsunlu Özel Bir Şirket, Ardeşen Işıklı Mahallesinde Kafes Balıkçılığı Yapılması İçin Çalışma Başlatmıştı. Kafesler Ardeşen Sahilinde Kurulacak, Ana Tesis İle Pazar Hemşin Yolu Üzerinde Kurulacaktı. Bölge Halkı, Tek Yüzme Alanı Olan Bölgeye Kafes Kurulmasına Karşı Çıkmış, Başka Bir Bölgede Yapılmasını Talep Etmişti. 1 Hafta Boyunca İmza Kampanyaları ile Süren Tepki Haftasonu Denizde Onlarca Kayıt ve Tekne Geçişi ile Protesto Edilmişti.

İLGİLİ HABER :

https://www.ardesen.com/images/resize/100/656x400/haberler/2020/06/ardesende-deniz-kafesli-balik-ciftligi-projesi-protestosu_2bece.png

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73