banner72

Ardeşen'de Yapılması Planlanan Proje Büyük Tepkiye Yol Açtı

Rize'nin Ardeşen İlçesinde Yapılması Planlanan Deniz Kafesli Balık Çiftliği Projesi Bölge Halkı Tarafından Büyük Tepki ile Karşılandı.

Ardeşen'de Yapılması Planlanan Proje Büyük Tepkiye Yol Açtı

İlçeye Bağlı Işıklı Mahallesinde, Deniz Açıklarında Yapılması Planlanan Balık Çiftliği Bölge'de Yaşayan Herkesin Endişelenmesine ve Rahatsız Olmasına Sebep Oldu.

Konuyu İlk Gündeme Getiren Av. Remzi Kutanoğlu, Özellikle Sosyal Medya Üzerinden Yaptığı Açıklamalarla Bölge Halkının Sesi Oldu.

TEK YÜZME ALANI TALAN EDİLECEK

Kutanoğlu, İlçede Tek Yüzme Alanının Olduğu Yere Kafes Kurulmasının Uygun Olmadığı, Karadeniz Sahili Boyunca Bu Projenin Uygulanabileceği Yüzlerce Alanın Bulunduğunu Söyledi.

Ardeşen Halkının Bu Proje Karşısında Oldukça Rahatsız Olduğunu Dile Getiren Kutanoğlu, "Tabi Bu Proje Karşısında Susan, Bana Dokunmayan Yılan Bin Yıl Yaşasın Mantığı ile Hareket Eden İnsanların Olduğunu Görüyoruz. Demek ki, Bu İnsanlar İlçemiz Sahiline Yapılacak Olan Bu Talanı Kabulleniyorlar. Üstüne basarak belirtmek gerekirse Ardeşenlinin menfaatinden başka menfaati asla kabul etmiyoruz. Ayrıca bu konu Siyasi bir konu değildir. devamında Herkes usulünce, sağa sola saptırmadan görüşünü bildirmelidir. Çekinmeye gerek yoktur. Bu konulardaki vatandaşlarımızın paylaşımları da hiç bir tarafa çekilmemelidir. Bu projenin yapılacağı yer olarak, Rize dışında başka müsait illerde uzun koridor ve kırsal alanlar mevcuttur." ifadelerini kullandı.

Öte Yandan, Yapılması Planlanan "Deniz Üstünde Kafes Balıkçılığı" Kapsamında Yıllık 3 Bin Ton Balık Üretimi Yapılması Hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 00:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Ercan
Adem Ercan - 1 yıl Önce

Bölge insanına, balıkçılarına sormadan burada ben balıkçılık yapacağım ne demek? Başta saygısızca başlıyorsun.
Geçmişte egede, Bodrum bölgesinde yapılan bu tip tesislerin hepsi mahkeme kararları ile söküldüler.
Bir firma kar eder ama bölge zarar eder. Bu olay ya yapılsın hele bir görelim olayı değildir. Çed tanıtım toplantısından başlayarak mahkeme sürecine kadar karşı duruşu sergilemek gerekir.

Ayla Nakipoğlu Alemdar
Ayla Nakipoğlu Alemdar - 1 yıl Önce

Örf raporunu hazırlayan Ordu ilindeki bir firma olduğuna göre gitsin bu balık çifliğini Ordu sahiline yapsın mücadeleye güç veren tüm çevre dostlarına selam olsun.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73