banner72

ARDEŞEN'İ SUYUN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen'de Bulunan Su Kaynağının 400 Su Fabrikasını Kaldırabilecek Yoğunlukta Olduğunu Söyledi.

ARDEŞEN'İ SUYUN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Gelecekte Ardeşen'i Suyun Başkenti Yapmak İstedikleri İfade Eden Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Avustralya ve İzlanda ile birlikte dünyanın en zengin su kaynağının Ardeşen'de olduğunu savundu.

Ardeşen'de Aynı Anda 400 Su Fabrikasının Su Şişelemesi Yapabileceğini Söyleyen Kahya, "Saniyede 1.5 M3 yani Saniyede Bin 500 Litre gücünde suyumuz var. Bu su Kaçkarların volkanik dağından gelen kalite yönünden son derece yüksek bir değere sahip." dedi.

Ardeşen su kuyuları bölgesini geleceğin su üretim merkezi yapmak için alt yapı çalışmalarını ve fizibilite çalışmalarını hem Türkçe, hem de İngilizce olarak dosya haline getirdiklerini ifade eden Kahya, bölge suyunun maksimum düzeyde işlenerek şişelenebilmesi halinde yılda 4 Milyar Dolar Değerinde Bir Üretim Yapılabileceğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nyzz
nyzz - 2 yıl Önce

ardeşende hala fırtına suyunu içiyoz ama

Ardeşen vatandaş
Ardeşen vatandaş - 2 yıl Önce

Bu yapacaz edecez getirecez proje hazirliyoz butur laflardeyilde yaptik getirdik hizmete açiyoz diyinya insanlari beklentilerlen yormaya gerekyok

Alaaddin Terzioğlu
Alaaddin Terzioğlu - 12 ay Önce

Başkanımıza ve geçmiş dönem başkanlara teşekkürler. Ebediyete göç etmiş başkanlarımıza da ALLAH rahmet eylesin.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73