Ardeşen Kültür Derneğinden RİDEF'e Tepki...

Ankara Rize Dernekler Federasyonunun Gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul da, Bünyesinde Bulunan Ardeşen Kültür Derneği Yönetimi ve Mensuplarının Yer Aldığı Delegelere Haber Verilmemesi Krize Neden Oldu.

Ardeşen Kültür Derneğinden RİDEF'e Tepki...

Merkezi Ankara'da Bulunan Rize Dernekler Federasyonu 28 Aralık 2016 Tarihinde Yaptığı Olağan Genel Kurul da, Yeni Yönetimini Seçmişti.

Genel Kurula Davet Edilmeyen ve Bilgilendirilmeyen Ankara Ardeşenliler Kültür Derneği ise sert tepki gösterdi.

Konuyla İlgili Ardeşen Kültür Derneğinden Yapılan Açıklama da, "Delegelere haber verilmeden yapılan bu genel kurulu, seçimleri ve alınan kararları hoşgörü ile karşılamamız mümkün değildir." şeklinde sert bir ifade ile eleştirerek yeniden seçim çağrısında bulundu.

İşte yapılan o açıklama;

"Ardeşen Kültür Derneği Yönetim Kurulu olarak dernek çalışmalarımızda  daima  hukuku esas alan, şeffaf,  hesap verebilir, demokrat, uzlaşmacı,  hizmet odaklı tutum sergiledik ve bunu sürdürme kararlılığındayız.

Güçlerimizi birleştirmek amacıyla üyesi olduğumuz tüm organizasyonların da bu değerleri benimseyip gözetmesini ilişkilerimizin verimli bir şekilde devamı açısından çok önemli buluyoruz.

Üyesi olduğumuz Ankara Rize Dernekleri Federasyonu’nun 28.12.2016 tarihinde ve Akay Caddesi No:20/9 Ankara adresinde yapılan 4. Olağan genel kurulu toplantısı, Rize Dernekleri Federasyon Tüzüğü 11. ve 12. Maddesinde belirtilen genel kurul toplanma ve çağırılma usul ve esaslarına uygun yapılmadığı gibi yasal sakıncaları da mevcut bulunmaktadır.

Delegelere haber verilmeden yapılan bu genel kurulu, seçimleri ve alınan kararları hoşgörü ile karşılamamız mümkün değildir.

Federasyonumuzun en yetkili organı olan genel kurulun, yasal zeminde ve yetkili delegelerle birlikte yeniden yapılmasını gerekli görüyoruz.

Derneğimiz üyelerinin bize verdiği temsil yetkisi gereği Rize Dernekleri Federasyonunun yasal olarak yetkilendirilmiş yönetim kurulunu, yukarıda belirtilen beklentilerimizi karşılayarak birlikteliğin bozulmaması yönünde adım atmaya davet ediyor,   Ardeşen Kültür Derneği olarak geçmişte olduğu gibi bundan böyle de,  çok önemsediğimiz Rizemize  hizmet arzumuzun bu şekilde  verimli ve sürdürülebilir olacağını tüm taraflar ve hemşerilerimizle paylaşıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER