banner72

Ardeşen'li Minik Meryem Yardım Bekliyor

Rize'nin Ardeşen İlçesine 'Fanconi Aplastik Anemi' (Kemik İliği Yetmezliği) hastası olan Meyrem Ravza Bayrak ilik nakli yardımı bekliyor.

Ardeşen'li Minik Meryem Yardım Bekliyor

Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden başlatılan ilik nakli yardım kampanyası kapsamında kök hücre donörü olmak isteyenler için 16 Nisan 2019 Salı günü 10:00 ila 19:00 saatleri arasında Ardeşen AK Bankası önünde Kızılay gezici aracı tarafından kan alınacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan kampanya sorumlusu Arzu Özgenç Gültekin, "Bu kampanyamızı sadece Meryem Ravza için değil, onun gibi ilik nakli bekleyen tüm hastalar için yapıyoruz. 18 ile 50 yaş aralığında sağlıklı bireylerden kök hücre donörü olmalarını istiyoruz. hiç kimsenin Kahraman olmak için pelerine ihtiyacın yok, üç tüp kan örneği vermeleri yeterli olacaktır" ifadelerini kullandı.

Gültekin ayrıca, "Ardeşen dışındaki vatandaşların, Türkiye'nin neresinde olursa olsun en yakın kızılay kan merkezi ve gezici araçlara kök hücre donörü olmak istiyorum başvurusunda bulunup, üç tüp (tahlil tüpü) kan örneği vererek başvuruda bulunabilirler." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 21:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semakaboglu
Semakaboglu - 3 yıl Önce

Üç ay önce basımdan hacamat oldum kan bağışı ve ılık vermek istiyorum verebilirmiyim

Şennur
Şennur - 3 yıl Önce

Fındıklı ya geliyor mu araç

ulaş
ulaş - 3 yıl Önce

rize merkezden meryem.için kan vericez inşAllah uyumlu olur.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73