Ardeşen Sokak Basketbolu Turnuvasında 11 Bin TL Dağıtılacak

Rize'nin Ardeşen ilçesinde 28 ile 30 Temmuz tarihleri arasında bu yıl 3.sü düzenlenecek olan 'Sokak Basketbolu Turnuvasında' derece elde edecek takımlara 11 Bin TL dağıtılacak.

Ardeşen Sokak Basketbolu Turnuvasında 11 Bin TL Dağıtılacak

Ardeşen Belediyesi yaz etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği, Türkiye Gençlik Vakfı Ardeşen İlçe Temsilciliğinin iştiraki ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Ardeşen Sokak Basketbolu turnuvasına  Türkiye'nin dört bir yanından ve Gürcistan, Azerbaycan ile Ukrayna’ dan bay ve bayan takımlarından oluşan 400 sporcu katılacak.

Gürcistan, Azerbaycan ve Ukrayna’ dan bay ve bayan takımlarının katılmasıyla ilklerin yaşanacağı turnuva sayesinde Ardeşen adından söz ettirecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ardeşen Streetball Kulübü Kurucusu ve Organizatörü Salih Navdar, Ardeşen'de basketbol sporu kültürünü benimsetmek istediklerini ifade ederek, "Bu kulvarda oluşacak altyapı sayesinde Ardeşen Basketbolunu önce amatör ve sonrasında profesyonel bir şekilde yükseltmeyi, ilçemizi ve bölgemizi tanıtmak istiyoruz. Uzun vadede tıpkı ilçemiz marke değeri olan hentbol takımımız Ardeşen GSK gibi Basketbol liglerinde de takım olarak Güzel bölgemizi temsil etmek istiyoruz. Bu hedefler doğrultusunda desteklerini her daim hissettikleri başta Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Hakan Gültekin’ ne,  Ardeşen Streetball Kulübü üyeleri ve  Basketbol sevdalısı gençlere teşekkürlerini iletti.

Ardeşen Belediye Başkanımız; gençlerle yakından ilgilendiği sporu ve sporcuyu seven kişiliği ile Ardeşen ve bölgenin sevgisini kazandığını belirten Navdar katılım şartlarını şu şekilde sıraladı.

1)Sokak Basketbolu tek pota oynanır ve her takımın 3 asıl 1 yedek oyuncusu bulunmaktadır.

2)Maç süresi 10 dakika olup, 15 puan yakalayana takım 10 dakikayı beklemeden maçın kazananı olur.

3)Üçlük sayısı 2 puan, diğer atışlar 1 puan olarak kaydedilir.

4)Başvuru için; Belediyemizin resmi sayfası olan Beyaz masa (ardesen.bel.tr) üzerinden talep ekle sekmesine tıklayarak 2017 Streetball Başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

5)1 Temmuz da başlayan kayıtlar 25 Temmuz günü son bulacağını ifade eden Navdar, Katılımcıların başvurularını bir an önce yapmalarını istedi.

6)11 bin lira büyük ödüllü turnuva 3 farklı kategoride oynanacak.

7)Yıldız erkekler 2001 doğumlu ve sonrası, Büyük Erkekler 2000 doğumlu ve öncesi olarak sınırlandırılırken bayanlar kategorisinde yaş sınırlaması yok.

8)Her katılımcıya forma üstü ve katılım belgesi verileceği turnuvada, ayrıca fırtına vadisi gezisi ve rafting  faaliyeti yapılacak.

9)Bölgemizin güzellikleri Fırtına vadisinin eşsiz güzelliğini yerli ve yabancı katılımcılara tanıtılacak.

10)Turnuva tarihi 28-29-30 Temmuz 2017 günü Ardeşen Belediyesi Sahil Parkında saat 14:30 da başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER