banner72

ARDEŞEN TSO, 5 YILDIZLI ODA OLDU

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Akreditasyon Denetimini Başarı İle Geçerken Bundan Sonraki Süreçte Üyelere 5 Yıldızlı Hizmet Verecek.

ARDEŞEN TSO, 5 YILDIZLI ODA OLDU

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, Göreve Geldikleri İlk Günden bu Yana Öncelikli Projeleri Arasında Yer Alan 'Akredite Oda' Çalışmasının Başarı İle Sonuçlandığını Müjdeledi.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında 29 Ocak 2020 Çarşamba günü bağımsız denetim kuruluşu olan Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. denetçilerinden Mümin Bakkal tarafından gerçekleştirilen Akreditasyon Belgelendirme Denetimi’nde başarılı olarak, akredite oda olmuştur.

Akreditasyon Sistemi; oda/borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, oda/borsa sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, oda/borsa sistemlerinin birbirine yakınlaşmasının sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır. Buna ek olarak, kurumsal kapasitesinin arttırılarak üyelerine yüksek standartta hizmet verdiğinin onaylanması ve bu kapsamda yapılan iyi uygulamaların sürekli hale getirilmesi anlamına gelen akreditasyon sistemi beş yıldızlı hizmetin tescili anlamına geliyor.

Akreditasyon Sistemi kapsamında, Yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, Haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite Yönetimi, İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi ve Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Uluslararası Ticaret konularında odamızın güncel durumu hakkında detaylı incelemeler yapıldı. Akreditasyon Kılavuzu’na göre 13 ana madde ve bu maddelerin altında yer alan 113 alt madde üzerinden yapılan denetimde başarılı olan Ardeşen TSO, akredite oda olmuştur.

Denetim sonrasında değerlendirmelerde bulunan Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu; “Akreditasyon Sistemi, oda ve borsaların performans standartlarını yükseltmek ve üyelerine daha kaliteli hizmet verilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Bu kapsamda Ardeşen TSO olarak üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek adına Akreditasyon Sistemi çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Bugün kaliteli hizmet anlayışına sahip oda olma amacıyla başladığımız bu süreçte başarıya ulaştığımız için çok mutluyum. Meclisimizin, yönetim kurulu üyelerimizin, meslek komitesi üyelerimizin, kadın ve genç girişimci kurulu üyelerimizin sürece sundukları katkı ve yenilikçi duruşları ve en önemlisi oda personelimizin azimli, kararlı ve disiplinli çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73