banner72

Ardeşen TSO'dan, Gülümsemeyi Unutmayalım Kampanyası

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), "Gülümsemeyi Unutmayalım, Bir Gülüş Dünyayı Değiştirir" Kampanyası Başlattı.

Ardeşen TSO'dan, Gülümsemeyi Unutmayalım Kampanyası

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, halkımızın pozitif enerjisinin ortaya çıkmasını sağlama adına "Gülümsemeyi Unutmayalım." kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Kuyumcu, "Başlattıkları ve bir çığ gibi büyümeye devam eden kampanyalarına ilçe ve bölge halkının bir gülüşünüz ile destek olmasını beklediklerini söyledi.

Ardeşen TSO olarak kampanya kapsamında bir de logo hazırladıklarını ifade eden Kuyumcu, "Hazırladığımız logo çalışmasının farklı ebatlarda baskılarını bölge esnafını tek tek ziyaret ederek dağıtmayı hedefliyoruz. Her esnafımızın işyerlerine bu logoları astırarak kampanyamız ile ilgili farkındalık oluşturmak, bölge esnafı başka olmak üzere, bölge halkının gün içerisinde gülümsemesini hedefliyoruz."

GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYALIM. BİR GÜLÜŞ DÜNYA'YI DEĞİŞTİRİR.

Kuyumcu, "Gülümsemek, insanın o an içinden gelen sevgi, saygı ve mutluluk dolu duyguların dışa yansımasıdır. İçinde yüklü olan anlam ve hisler karşı tarafa doğru akar. Yüzümüzdeki gülümseme, içimizi dışa yansıtan bir ayna gibi görev yapar. İletişim ve ilişkilerimizde de büyük rol oynar. Karşınızdaki kişiyi fark ettiğinizin, onu önemsediğinizin, sevgi ve saygı duyguları beslediğinizin göstergesidir. Hayatı daha olumlu yaşamanın, pozitif bakmanın, yaşanan tüm olaylar karşısında gülebilmenin değeri hemen hemen hiçbir şeyle ölçülemiyor. Küçük bir gülümsemenin insanlar üzerinde büyük ve olumlu bir etkisi vardır. Güler yüz, ilişki ve iletişimlerinizin anahtarıdır ve tüm kalp kapılarını açar. İnsan, gülümsemeyle kendi iç dünyasını, samimiyetini, niyetini açıkça ifade eder. İnsanın gerçek dünyası, gülümsemesiyle açığa çıkar. Yüzyıllardır bunun farkına varan edebiyatçılar, şairler, düşünürler, yazarlar, sanatçılar da gülmeyi ve gülümsemeyi bir tema olarak eserlerinde sıkça kullanmışlardır. Thomas Babington Macaulay "Güler yüz altın anahtardır." diyerek, gülümsemenin ilişki ve iletişimdeki önemli bir imaj olduğunu açıkça ifade etmiştir. Gülümsemek evrensel bir mutluluk belirtisidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, bulunduğunuz yerin dilini konuşamasanız bile, insanlar gülüşünüzün ne anlama geldiğini bilir ve size aynı şekilde karşılık verirler. İlişki ve iletişimde gülümseme karşılıklı olarak atılan bir imza gibi iletişim ve ilişkilerimizi garanti altına alır. İlişkilerin ve iletişimin başlangıcı ve devamında kilit noktası, gülümsemedir. İçten ve iyi niyetli, sıcak bir gülümseme diğer insanlara da olumlu duygular aşılayan bir davranıştır. Gülümsemek, hem beyinde hem de bedende olumlu enerjiye dönüşür. Bu enerji ise, iletişimde en kısa ve net köprüyü oluşturur. Yüz yüze yaptığımız iletişimde, sosyal yapı içerisindeki tüm ilişkilerimizde sözlerimizden daha fazla etkiye sahiptir; çünkü gülümsemenizle ilişkilerinizi imzalar ve teminat verirsiniz." ifadelerini kullandı.

Kuyumcu, "Mutlu olduğumuz için gülmeyiz; güldüğümüz için mutluyuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) olarak, halkımızın pozitif enerjisinin ortaya çıkmasını sağlama adına "GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYALIM. BİR GÜLÜŞ DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR." sloganı ile başlattığımız ve bir çığ gibi büyümeye devam eden kampanyamıza bir gülüşünüz ile destek olmanızı bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73