Ardeşen TÜGVA, Şehit Mezarında Kuran Okudu!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıl Dönümü Kapsamında, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ardeşen Temsilciliğince Şehit Mezarlığı Ziyaret Edildi.

Ardeşen TÜGVA, Şehit Mezarında Kuran Okudu!

TÜGVA, Ardeşen İlçe Başkanı Murat Demiroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve beraberinde çok sayıda vakıf üyesi genç tarafından Rize'nin Ardeşen ilçesi şehitlerinden "Şırnak İli Silopi ilçesi 2. Sınır taburunda görev yaparken, PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu 1992 yılında şehit düşen" Jandarma Çavuş Muhammet Şeremet'in kabrini ziyaret edildi.

Ziyaret sırasında, TÜGVA Ardeşen Eğitim Birimi Koordinatörü Muhammet Fatih Çavuşlu tarafından Yasin-i Şerif okurken, dualar okundu.

Etkinlik ile ilgili gazetecilere bilgi veren Demiroğlu, amacımız ilçemizdeki şehitlerimize rahmet ulaştırmak, aynı zaman da genç nesillere ilçemizde bulunan şehit kabirleri ile ilgili farkındalıklar uyandırmaktır. Önümüzdeki süreçte her ay 1 şehit mezarını ziyaret ederek kuran ve dualar okuyacağız. Bu etkinliklerimizi zamanla çoğalan bir gençlikle gerçekleştirmek istiyoruz. Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale'de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Şehitlerimizin bu gün ve yarınlar da bizlerin ve bizden sonraki nesillerin huzur içerisinde yaşaması için kendilerini feda ettiğini unutmayacak ve bu gerçekleri genç nesillerimize buna benzer hem kabir, hem de aile ziyaretlerimizle yaşatmaya devam edeceğiz." dedi.

Demiroğlu, "Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER