Ardeşen TÜGVA'dan 'Kanser'e Dair Herşey' Konulu Konferans

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Ardeşen İlçe Temsilciliğince 'Kansere Dair Herşey' Konulu Konferans Düzenlendi.

Ardeşen TÜGVA'dan 'Kanser'e Dair Herşey' Konulu Konferans

TÜGVA Ardeşen ilçe temsilciliği tarafından organize edilen 1-7 Nisan Kanser Haftası Etkinlikleri kapsamında Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezinde Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tıp Fakültesi Genel Cerrahı Anabilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Pergel, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Bülent Çetin ve Radyasyon ve Onkoloji Anabilim Dalı Uzmanı Yard. Doç. Dr. Sema Rakıcı'nın konuşmacı olarak katıldığı 'Kansere Dair Herşey' konulu konferans düzenlendi.

TÜGVA Ardeşen Kadın ve Aile Koordinatörü Derya Yıldız Köse'nin sunumunu gerçekleştirdiği program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Şakir Selamet'in Kur'an tilaveti ile süren program da sırasıyla TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcisi Murat Demiroğlu ile TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammed Yıldız'ın selamlama konuşmalarına yer verildi.

TÜGVA Ardeşen üyelerinin hazırladığı 'Kanser, Kanserden Korunma ve Tedavi Süreci'ni ele alan Kamu Spotu ise büyük beğeni topladı.

 

Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Rize İl Genel Meclis Başkan Vekili Zekeriya Bozkan, Adalet ve Kalkınma Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Av. Sadık Bayraktar, Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Erdoğan Nebioğlu, TÜGVA Rize il Temsilcisi Muhammed Yıldız ile TÜGVA Rize il Yönetimi, Daire Amirleri, Sivil toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program da Doç. Dr. Ahmet Pergel, Doç. Dr. Bülent Çetin ve Yard. Doç. Dr. Sema Rakıcı katılımcıların sorularını yanıtladı.

Program, Kaymakam Yılmaz, Belediye Başkanı Gültekin ile TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammed Yıldız'ın konuşmacılara plaket sunumu ile son buldu.