banner72

ARDEŞEN VAKFI'NDAN 100 BİN TL'LİK YARDIM

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kaçkar Devlet Hastanesine 100 bin liralık tıbbi malzeme desteğinde bulundu.

ARDEŞEN VAKFI'NDAN 100 BİN TL'LİK YARDIM

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kovid -19 hastalığı mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyası kapsamında aldıkları karar doğrultusunda Kaçkar Devlet Hastanesine 100 bin liralık tıbbı malzeme desteği verdi.

Yönetim kurulunun da desteğiyle sağlık çalışanlarına N95 maske, koruyucu cerrahi tulum, yüz siperliği, şeffaf koruyucu maske, dezenfektan, standart cerrahi önlük ve takviyeli cerrahi önlükten oluşan toplam 7 bin 200 ürün temin edildi.

Malzemelerin teslimi amacıyla düzenlenen törene, Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen Ticaret Sanayi ve Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Başhekim İsmail Hakkı Yenilmez, vakıf üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, olağanüstü günler geçirdiklerini söyledi.

Kovid-19 salgınıyla mücadelede toplumun her kesiminin üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştığını belirten Alibeyoğlu, "Sağlık çalışanlarımız cansiparane bir şekilde mücadele veriyor. Binlerce ve on binlerce sağlık çalışanımız evlerine gidemiyor. Çocuğundan, eşinden ve ailesinden ayrı, izole yaşamak zorunda kalıyor." dedi.

Ardeşen Kaymakamı Alibeyoğlu, bu zor günlerde Kaçkar Devlet Hastanesine 100 bin liralık katkı sunan Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hakan Gültekin ve ekibine teşekkür ederek, "Bu yardım bizim için anlamlı ve manalı. Bugün yapılması da bir o kadar daha kıymetli." ifadesini kullandı.

Alibeyoğlu, "Olağan üstü bir dönemden geçiyoruz. Bu salgınla mücadelede toplumun her kesimi üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Sağlık çalışanlarımız can siper hane bir mücadele veriyor, on binlerce sağlık personeli evlerine gidemiyorlar ailesinden çocuklarından eşlerinden uzak izole çalışmak zorunda kalmaktalar bu anlamda onlara teşekkür ediyorum. Kamunun diğer kesimlerimde üzerine düşen ağır sorumlulukları yerine getiriyor Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Emniyet teşkilatımız, Jandarmamız, Muhtarlarımız, Müftülerimiz, Eğitimcilerimiz kısacası kamunun tüm kurumları bu mücadelede yoğun bir şekilde mücadele ediyor onlara da teşekkür ediyoruz." dedi.

Ülke Olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde Kaçkar Devlet Hastanemize verilen 100 Bin TL lik yardımı yapan Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hakan Gültekin ve Üyelerine teşekkür ederim. Bu salgın dolayısıyla ülkemiz ekonomik olarak zor durumda birçok işletme kapalı iş adamlarımız zor durumda ekonomik sıkıntı var ve bu bağış ve yardım böyle bir günde çok daha anlamlıdır. Yardımın dağıtılmasında öncülük yapan herkese teşekkür ederim. Yardım bağış elbette önemli ve kıymetli ancak böyle bir günde 100 Bin TL yardım çok daha kıymetli bir yardımdır bölge Hastanesi olarak bizim hastanemizdir.” Diye konuştu.

Vakıf başkanı Gültekin ise sürecin önemine işaret ederek, cansiparane çalışan sağlık çalışanlarına böyle bir destek vermeyi uygun gördüklerini kaydetti.

Gültekin “Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfımız olarak Kaçkar Devlet Hastanemize 100 bin liralık tıbbi malzeme desteğinde bulunduk. Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kovid -19 hastalığı mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" kampanyası kapsamında aldıkları karar doğrultusunda hem ihtiyaç sahibi ailelere yiyecek yardımı hem de Kaçkar Devlet Hastanesine 100 bin liralık tıbbı malzeme desteği verdik. Ardeşen Vâkıfımız üyelerinin özverili desteğiyle sağlık çalışanlarına N95 maske, koruyucu cerrahi tulum, yüz siperliği, şeffaf koruyucu maske, dezenfektan, standart cerrahi önlük ve takviyeli cerrahi önlükten oluşan toplam 7 bin 200 parça ürün temin edilip teslim edildi. Malzemelerin teslimi amacıyla düzenlenen törene, Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, vakfımızın da üyesi Ardeşen Ticaret Sanayi ve Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Başhekim İsmail Hakkı Yenilmez, hastane müdürümüz Mevlüt Okutan, vakıf üyelerim ve sağlık çalışanları katıldı.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73