banner72

ARDEŞEN'DE 15 YILDIR BİTMEYEN CAMİ YAPMIŞLAR...

Ardeşen'de 15 Yıl Önce Yapımına Başlanan Fatih Cami, Bir Türlü Tamamlanamıyor...

ARDEŞEN'DE 15 YILDIR BİTMEYEN CAMİ YAPMIŞLAR...

Rize'nin Ardeşen İlçesinde Bağlı En Büyük ve Kalabalık Mahallelerden Biri Olan Deniz Mahallesinde, Yaklaşık 15 Yıl Önce Yapımına Başlanan Fatih Camii'nin (Her Ne Kadar Camii'ye Benzemese de) Bir Türlü Bitirilememesi CAmi Cemaatini Çileden Çıkardı.

15 Yılda Ardeşen'de Bir Çok Cami Temeli Atıldıktan Bitirilirken, Deniz Mahallesindeki Fatih Caminin Bitirilememesi Kafalarda Soru İşareti Uyandırıyor.

Geçtiğimiz Yıllarda Ardeşen Fırtına Mahallesi, TOKİ Konukları Bölgesinde Yapımına Başlanan ENSAR CAMİ için Her Cuma Çıkışı Cemaatten Para Toplayan Müftülük, 15 Yıldır Bitirilmeyi Bekleyen Fatih Camii İçin Yardım Toplamaması ve Bitirilmesi Konusunda Hiç Bir Çalışma Yapmaması Cemaatin Tepkisini Toplamaya Başladı.

Özellikle Dış Görünüş İtibariyle Tam Bir İnşaatı Andıran Fatih Camii, Deniz Mahallesinin Tek Büyük Camisi Olma Özelliğini Taşırken, Namaz Vakitlerinde ve Özellikle Cuma Vakitlerinde Dolup Taşıyor.

Bazı Cemaat Mensupları ise, "Elbette Ensar Camii'de Bir İhtiyaçtır. Ancak Önceliğin, 15 Yıl Önce Yapımına Başlanan Camiye Verilmesi Gerekmektedir. Zira, Ensar Camii'nin Yüzlerce Cemaati Yok. Ama Fatih Camii Gün Geliyor Yeterli Gelmiyor. Namaz Kılınacak Yer Bulamıyoruz. Cami içerisinde de önemli eksiklikler bulunmasına rağmen idare ediyoruz. Ancak, Allahın Evi Olan Camimizin Dış Görünüşü Rize'nin En Büyük İlçesinin, En Büyük Mahallesine Yakışmıyor. Yetkilileri Göreve Davet Ediyoruz." ifadelerini kullandılar.

Cami Cemaati Caminin Dış Görüntüsünün Camiye Benzetilmesi, Cubbe ve Minare İle Asil Bir Cami Görünüşüne Dönüştürülmesini İstiyor.

Haber: ardesen.com

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

bu caminin hocası saadet partili olduğu için, akp nin müftülüğü yardım etmiyor

Hamza Büyüksofuoglu
Hamza Büyüksofuoglu - 2 yıl Önce

Ayıptır zaten rezillik duruyo du bi zahmet olsun

ayıpçı
ayıpçı - 2 yıl Önce

vala tebrik ediyorum. çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz. bu akp, dini sözde yaşıyor. hiç bir sayıgsı yok. bu camiimidir şimdi? böyle bir cami olur mu? 15 yılda bir sıva yapılmayan cami olur mu? ayıptır günahtır.

Melis Hakan Aksu
Melis Hakan Aksu - 2 yıl Önce

Nasıl bitsin ki. İlçemizdeki bitmek bilmeyen Ensar Camii ye toplanan yardımlardan dolayı diğer camilere sıra gelmiyor.

Celal Duman
Celal Duman - 2 yıl Önce

Aynen öyle ben o mahallede oturuyorum ayıptır yazıktır sağa sola para topluyoruz ilk önce kendi ilçemizi bakalım......yeni cami yapılması olanlar bir duzetilsin

Corç
Corç - 2 yıl Önce

Neden bitmiyor acaba toplanan yardımlar nereye gidiyor ne yapılıyor bir araştırılsın bence

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73