banner72

Ardeşen’de Corona Virüs Tedbir Toplantısı

İlçe Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantı sonrası; Ardeşen Mecbur olmadıkça dışarı çıkma kararı alındı.

Ardeşen’de Corona Virüs Tedbir Toplantısı

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, daire müdürleri ve Ardeşen Muhtarlar Dernek Başkanı Murtaza Özyanık’ın bir araya geldiği toplantıda, İlçe geneli 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olanlara verilecek olan hizmet ve bu hizmetin kimler ve ne şekilde verileceği noktasında plan ve program yapıldı.


İlçe genelinde özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olanların sokağa çıkmamaları konusunda kesin yaptırımların uygulanacağı, bu kapsamda evinden çıkamayan vatandaşlara ne şekilde hizmet verileceğinin masaya yatırıldığı toplantıda İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesince üstlenilecek görev dağılımı planlanarak hayata geçirilmesi karara başlandı.

Öte yandan Ardeşen Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuru da şu şekilde.

Değerli Ardeşen’iler

Tüm vatandaşlarımızın mecbur olmadan evden çıkmaması hepimizin sağlığı için gerekli olup, 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olanların sokağa çıkması yasaklanmıştır. Yasak kapsamındaki hemşehrilerimizin 112, 155 ve 156 hatlarına bildirecekleri her türlü ihtiyaçları için yardımcı olunulacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın da tanıdıkları büyüklerimize yardımcı olacaklarına inancımız tamdır. Evde kal Ardeşen

Ardeşen kaymakamlığı Vefa ve Sosyal Destek Grubundan ilanen duyurulur.
Toplantı sonrası Belediye başkanı Avni Kahya şunları kaydetti; “Ardeşen Kaymakamımız Ufuk Özen ALİBEYOĞLU Başkanlığında, Ardeşen Vefa ve Sosyal Destek Komisyon toplantımızı gerçekleştirdik. Sevgili Ardeşen’li hemşehrilerim, 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir.

Bu kararla birlikte Ardeşen Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuş evde olması gereken ve evde genci bulunmayan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için ekiplerimiz oluşturulmuş ve size hizmet vermek için hazırdırlar. Bu tarz vatandaşlarımız 155-156 ve 112’yi arayarak ihtiyaçlarını bildirebilirler.

Sizler bizim için çok kıymetlisiniz.

Bizim bereketimiz, kıymetlimizsiniz.

Lütfen evinizde kalıp ihtiyaçlarınızı bu numaralara bildirin.

Tedbiri elden bırakmayalım.

Bu kararlara uymayanlara 3150 TL para cezası ve TCK 195 e göre de suç duyurusunda bulunulacağını bildirmek isterim.

Evde Kal Ardeşen.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73