banner72

Ardeşen’de Temizlik Seferberliği

Halk Bu defa; Balkonlardan Belediyeye Alkış Tuttu

Ardeşen’de Temizlik Seferberliği

Ardeşen Belediyesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı temizlik çalışması sürüyor.

Ardeşen Belediyesi Temizlik Hizmetleri ekipleri, şehir merkezinde cadde ve sokakları sabunlu ve ilaçlı suyla yıkadı.

Salgının ilk gününden itibaren İlçe genelinde tüm mahallelerde başlatılan bu örnek çalışma periyodik aralıklarla haftanın belli günlerinde şehrin tümünde uygulanmaya devam ediliyor.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Covd -19 salgınında öncede bu ve benzeri çalışmaları yaptığının altını çizen Belediye; Vatandaşlara toz, çamur ve kirden uzak bir ortam sunma amaçladıklarını ve bu uygulamanın geçtiğimiz yıl da şehre uygulandığına dikkat çekti.

Şehrin özellikle Covid -19 mikrobundan arınması ve temiz olması bakımından ekipleri yoğun bir çaba gösterdiklerini yenileyen Başkan Kahya; Şehir genelinde ana arterler, cadde ve sokaklar sürekli tazyikli, köpüklü ve ilaçlı suyla yıkanmakta. Ekiplerimiz sadece cadde ve sokaklarda değil kamu binaları, okullar, camiler, bankamatikler ve halkın yoğun olarak kullandıkları tüm alanlarda ilaçlı dezenfekten ile Covid -19 salgınına karşı önlem alıyoruz. İfadelerine yer verirken.

Temizlik hizmetleri belediyelerin asli görevlerindendir. Belediyemiz, temizlik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor ve sürdürecek. Ekiplerimiz, Ardeşen sokaklarını köşe bucak gözden geçirip temizliyor.

Yaşadığımız şehir hepimizin. Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz.

Siz yeter ki evde kalın biz sahada önlem alarak mücadelemizi sürdürmekteyiz. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73