Ardeşen'e 6 Milyonluk Yatırım

Ardeşen Fırtına Vadisinde 6 Milyonluk Ek Yatırım Yapılacak.

Ardeşen'e 6 Milyonluk Yatırım

Ardeşen Fırtına Vadisi Kano ve Rafting Parkurunun İyileştirilmesi ve Çevresine Ek Tesislerin Yapılması İçin 6 Milyonluk Ek Kaynak Aktarılacak.

Söz Konusu Parkurda İncelemelerde Bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fırtına Vadisinin Cazibe ve Sportif Bir Bölge Olduğunu Anımsatarak, Yeni Yatırımın Yapılabilmesi İçin Talimat Verdiğini Söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; Beraberinde Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykal, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Rize İl Spor Müdürü Mustafa Çelik incelemelerde bulundu.

DÜNYA VE AVRUPA KUPALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Parkurun yenilenmesi ve ek tesislerin yapılması ile Ulusal ve Uluslararası her türlü organizasyona ev sahipliği yapılabileceğini ifade eden Bakan Bak, "Daha önce Akarsu Sporlarının Antrenmanlarının Yapımı İçin Düşünülen Tesis ve Parkurun Gerek Kano, Gerekse de Rafting için yapılacak olan şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye çıkarılmasını hedefliyoruz. Bu konuda talimatını verdik. Proje kapsamında yöresel mimariyle günü birlik konaklama yapılabilecek bir tesisin inşasını da yapacağız." dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ise “6 Milyon TL'yi bulan bir kaynakla, parkurumuzun iyileştirilmesini ve konaklama hizmeti sağlayacak bir tesis inşa edilecek. Bu sayede Fırtına Vadimiz ulusal ve uluslararası bir çok akarsu spor branşına da ev sahipliği yapabilecek. Konuyla ilgili Bakanımız Osman Aşkın Bak, gerekli talimatı verdi. Bu önemli yatırım, ilçemiz ve bölgemize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asaf
Asaf - 7 ay Önce

önce verilen sözler bir tutulsun. salladınız ardesen.com mega projeler diye. bir bitmedi mega projeler. 3 senedir, salı pazarının orası köstebek yuvası. 2018 de doğalgaz gelecekti, gelmedi. ardeşenin tüm cadde sokakları köstebek yuvasına döndü, arabalar ilerleyemiyor. bizede raftingden kanodan. yazık 6 milyona. önce halka hizmet, sonra avrupalılara dünyalılara hizmet edersiniz. halk mağdur halk.

Bir vatansever
Bir vatansever - 7 ay Önce

Yazık bu sarfiyatı.geleceğimize yazık.gelecek neslimizin hakkını yiyorsunuz.üretmeden tüketiyoruz.hakkımı helal etmiyorum bu mensupları.

SIRADAKİ HABER
Yandex.Metrica