banner72

Ardeşen’in Çehresi Değişecek

Ardeşen'in En İşlek Caddelerinde Bulunan Eski Yapıların Ön Yüzü Değişiyor.

Ardeşen’in Çehresi Değişecek

Ardeşen Belediye Başkanı Kahya Gelecek Seçimler İçin Değil Gelecek Nesiller İçin Ardeşen İçin Önem Taşıyan Projenin Hayata Geçmesi İçin Onay Aldıklarını Söyledi.

Daha Önceki Açıklamalarında, 'Yaşayan Ardeşen' Sloganıyla Ardeşen'in Gelişime ve Değişimine Katkı Sunacaklarını İfade Eden Kahya, İlçenin Yüzünü Değiştirecek Olan Yakında Başlayacağını Söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Bir Görüşme Gerçekleştiren Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan yıkık ve harabe görünümdeki olan tüm binaların dış kaplamalarının yapılması ile ilgili projeyi sunarak projenin hayata geçmesi için onay aldı.

Yıllardır Ardeşen için kanayan bir yara şeklinde olan binaların dış cepheleri onaydan geçen bu proje sayesinde yeni bir görünüme bürünecek. Başkan Kahya seçim vaatleri içinde de olan Çevre Dostu Sokak Projesi için önemli bir adımın atıldığının da altını çizerken projenin tamamlanmasıyla birlikte İlçenin çehresinin değişeceğinin altını çizdi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan proje ile ilgili şunları kaydetti;

Gelecek seçimler için değil Gelecek nesiller için" Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz Çevre Dostu Sokak Projemiz onaylandı. Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan binalarımızın diş cephe giydirilmesi yapılacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun. Her Şey ortak sevdamız ARDEŞEN için."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73