Ardeşen'in Kurtuluşu Sahnelendi.

Ardeşen ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı münasebetiyle Ardeşen Belediyesi Kültür Salonunda bir program düzenlendi.

Ardeşen'in Kurtuluşu Sahnelendi.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasıyla Başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin yaptı.

Gültekin, Ardeşen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümünü coşku ile kutladıklarını ifade ederek, "Ecdadımızın kanlarıyla suladığı bu cennet vatanı bizlerde canlarımız pahasına korumalıyız, tıpkı Çanakkale’de, İzmir’de, Anafartalar da, Amasya’da, Erzurum’da, Kars’ta ve 15 Temmuz’da Olduğu Gibi." dedi.

81 milyon insanın 15 Temmuzda tüm dünyaya adeta “VATAN DERSİ” verdiğini ifade eden Gültekin, " Bir milletin vatan, devlet ve bayrak sevdasını ne denli büyük olması gerektiğini, aziz Türk milleti o kara gecede, birlik ve beraberlik içinde milli ruhla ortaya koymuştur.  Aziz milletimiz Kurtuluş savaşında olduğu gibi 15 Temmuz işgalinde de bir karış vatan toprağını düşmana teslim etmemiştir." dedi.

Program Türk Telekom Anadolu Lisesinin Çanakkale adlı tiyatro eserinin sahnelenmesi, öğrencilerin şiirleri ve tulum eşliğinde Ardeşen isimli atma türkünün söylenmesiyle devam etti.

Program;  Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Ardeşen’in kurtuluşunun 99. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlediği resim ve siir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini ilçe Kaymakamı Emrah Yılmaz  ve İlçe Belediye Başkanı Hakan Gültekin verdi.

Yarışmada 1. Cumhuriyet ilkokulu öğrencilerinden Fatma Yazıcı, 2. İ.M.K.B İlkokulundan Ayça Dereci, 3. Gaz Mustafa Kemal İlkokulundan Aslı Yaroğlu oldu.

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan şiir yarışmasında 1. Alparslan Ortaokulundan Sema Aydın, 2. Seslikaya Ziya Okutan Ortaokulundan Ayşegül Okutan, 3. 60. Yıl Ortaokulundan Alperen Açıkmeşe oldu.

Liseöğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında 1. Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hasan Zenginbal, 2. Işıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Şahin Altekin, 3. Ardeşen Kanuni Anadolu Lsesinden Selenay Altekin oldu.

Tören başarılı öğrencilere plaketlerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Törene İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız,  AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Erdoğan Nebioğlu, İlçe Mili Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Ardeşen Muhtarlar Denek Başkanı Muhammet Yazıcı, STK Temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve halk katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER