ARİMDER'den Ankara - Çanakkale Gezisi

Merkezi Rize'nin Ardeşen İlçesinde Bulunan Ardeşen İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ARİMDER) Tarafından Ankara - Çanakkale Gezisi Düzenlendi.

ARİMDER'den Ankara - Çanakkale Gezisi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeler Destek Programı tarafından desteklenen, ARİMDER tarafından hazırlanan proje kapsamında Ardeşen İmam Hatip Lisesinde eğitim gören 45 öğrenciye yönelik Ankara - Çanakkale gezisi düzenlendi.

ARİMDER Başkanı Mecit Moral, Ardeşen İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Sandıkçı ile Arimder Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Yazıcı, Zekeriya Döne, Alaattin Çavuşoğlu ve Özcan Derecinin yanı sıra 45 öğrencinin yer aldığı kafilenin ilk programı başkent Ankara'da gerçekleştirildi.

Gezinin ilk ayağı olan Ankara programında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç Dr. Yusuf Tekin ziyaret edilirken, burada Arimder Başkanı Moral derneğin çalışmaları hakkında kendisine bilgi verdi.

Moral,  Ardeşen'de yapılmakta olan Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni okul binasının ilçe için çok önemli bir proje olduğunu ifade ederek, "Bu yeni okul binamızın yapımı için kamulaştırmadan, proje aşamasına ve yapım ihale sürecine kadar bir çok konuda sayın Müsteşarımızın büyük katkılarını gördük. Yönetim Kurulum ve öğrencilerim huzurunda kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Müsteşar tekin ise ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Moral, Yönetim Kurulu ve öğrencilerle  İmam Hatiplilik üzerine hasbihalde bulundu.

Moral daha sonra, Müsteşar Tekin'e katkılarından ötürü plaket takdim etti.

ŞAMLIOĞLU VE YILMAZ'A ZİYARET

ARİMDER Heyeti daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu ile Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'ı da ziyaret etti.

Cuma namazı için Ankara Millet Camii'nde bir araya gelinirken, burada Ardeşenli Bürokratlardan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri Mümtaz Sinan, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yerebakan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Müşaviri Adem Biberoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Öğrenci İzleme ve Kontrol Etme Daire Başkanı İbrahim Uzunmehmetoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şube Müdürü Ahmet Ali Demircioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Varelci  ve Milli Eğitim Bakanlığı Personelleri Cihan Bayraktar, Tuncay Zenginaloğlu ve Alper Gözüaçık, Polis Memuru Ali Kemal Çavuşoğlu, Sabit Çavuşoğlu ve Volkan Çavuşoğlu da yer aldı.

Ankara'daki Programını Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ziyareti ve Tarihi Hamam Önü Ziyareti ile Tamamlayan Heyet, Çanakkale'ye Hareket Etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER