banner72

Avni Kahya, Ardeşen Trafiğini Rahatlatmak İstiyoruz.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Şehir İçi Trafiğini Rahatlatmak İçin Radikal Kararlar Alınması Gerektiğini İfade Ederek, "Bu Süreci Halkımızın Desteği ve Anlayışı ile Sağlıklı Bir Şekilde Atlatacağız." dedi.

Avni Kahya, Ardeşen Trafiğini Rahatlatmak İstiyoruz.

Ardeşen’deki otopark sorununa değinen Kahya “Ardeşen Eski Devlet Hastanesi ile trafo bölgesi arasında ciddi bir araç yoğunluğu var. O bölgelere parkomat koymamıza rağmen araç yoğunluğu devam ediyor. Bölgeyi rahatlatmak adına otoparklar projesini hayata geçiriyoruz. Fatih Mahallesi otopark alanındaki viyadüğün altı ve Gençlik Parkı için hazırlanan alanda yıkılan çadırın olduğu bölgeyi komple otoparka dönüştürüyoruz. 1500 araca cevap verecek otopark. Bedava olmayacak. Çok paraya ihtiyaçlı olduğumuz için değil. Bazen para sistemin işlemesi için olmazsa olmazdır. Bedava olunca adam arabasını koyar, çeker gider.” Şeklinde konuştu.

3 OTOPARK İÇİN GÜNLÜK TEK FİYAT UYGULAMASI

Yeni otopark projesinin yanı sıra ilçedeki diğer iki noktayı otoparka çevirmek istediklerini, vatandaşların buraya araçlarını bırakmaları, dolayısıyla ilçedeki trafik yoğunluğunu azaltmak için parkomat ücretlerini artırıma gideceklerini ifade eden Kahya “Lütfü Alemdar Caddesi ile eski devlet hastane arasındaki parkomat ücret fiyatlarını halkımız ile istişare ederek yükselteceğiz. Sebebi ise şu, vatandaş arabasını oraya koymasın, gelsin yeni yapacağımız otoparka koysun. Yeni otoparkın fiyatı daha belli olmadı. Meclis kararıyla belirleyeceğiz. Bu otoparkın yanında eski terminalin yanındaki 150 araçlık otoparkı, hükümet konağının altındaki otoparkı belediye olarak işletmeye başlayacağız. Bir araç belediye otoparklarından herhangi birine girip ücreti verdiği zaman aynı gün içerisinde başka otoparka koyarsa ondan ikinci ücret almayacağız ve otopark ücretlerimiz günlük olacak.” Açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73