Ayder Su Dünya'nın En İyi Suyu Seçildi.

Belçika'nın Başkenti Brüksel de Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (İTQİ) tarafından düzenlenen mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen 'Üstün Lezzet Ödülü'nü alarak Dünya birincisi oldu.

Ayder Su Dünya'nın En İyi Suyu Seçildi.

Brüksel de düzenlenen 'Üstük Lezzet Ödül' programına katılan Rize Ardeşen markası 'Ayder Su' iki yıldız derecelendirme ile Dünya'nın En Lezzetli Suyu ünvanını aldı.

Brüksel'den seslenen Ayder Su Yönetim Kurulu Başkanı ve Ardeşen TSO Meclis Başkanı Cemil Akbeniz, Türkiye'ye, Rize'ye ve Ardeşen'e bu gururu yaşatabilmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

İTQİ tarafından davet edildiklerini ifade eden Akbeniz, "Bizler de davete icabet ederek bu önemli organizasyona katıldık. Burada bütün dünyanın yiyecek ve içecekleri yarıştı. Ayder Su olarak iki altın yıldız ödülü alarak dünya birincisi olduk." dedi.

Akbeniz, "2006 yılında Ayder Suyu imal etmeye başladığımız zaman 'Kaçkar Dağlarının Essiz Lezzeti' sloganıyla suyumuzu pazarlıyorduk. Bugün burada Dünya'nın en kalitesi ve lezzetli su'yu seçilmemiz dolayısıyla ne kadar da haklı olduğumuzu tespit etmemizi sağladı. Kaçkarlar'ın suyu artık Dünya'nın en eşsiz sularından bir unvanına kavuşmuş oldu." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Cengiz CİVELEK
Ali Cengiz CİVELEK - 5 ay Önce

Bu gururu biz Ardeşen'lilere yaşatan AYDER SU Yönetim Kuruluna ve tüm birimlerinde çalışan emekçilerine canı gönülden TEŞEKKÜRLER.

SIRADAKİ HABER