banner72

Bakanlar, Ardeşen'in Mega Projesini İnceledi

Bugün Ardeşen'e Bir Ziyaret Gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ardeşen'in Mega Projesini Masada İnceledi.

Bakanlar, Ardeşen'in Mega Projesini İnceledi

AK Parti Ardeşen İlçe Başkanlığını Ziyaret Eden BAK ve YAZICI, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Kumbasar, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Zekeriya Bozkan ile İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yerebakan ve AK Parti Rize İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutanoğlu ile Birlikte Ardeşen - Tunca Dereiçi Yol Projesini İnceledi.

İLK ETAP DEREİÇİ YOLU

Ardeşen'in Neredeyse 50 Yıllık Hayallerinden Biri Olan Dereiçi Karayolu ile İlgili Proje Tamamlandı. Dev Proje Kapsamında Ardeşen Fırtına Vadisinden Başlamak Suretiyle, Tunca Vadisinde Yer Alan Köylere Yeni Bir Yol Hattı Oluşturulacak.

İLERİKİ VADE YUSUFELİ TÜNELİ

Konuyla ilgili geçen yıl bir açıklama yapan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, " Sırada Ardeşen-Tunca-Yusufeli Yol Hattı Var. Bu Yol Projesinde Ön Önemli Kesimi Tunca Beldesi ile Yusufeli İlçesini Birbirine Bağlayacak Olan Tüneldir. Bu Tünel Vasıtasıyla İki İli Birbirine Bağlayacağız. Rize-Ovit Tünelinin Ardından, Bu Tünel Sayesinde Ardeşen-Erzurum Yol Hattının da Kısaltacağız. Bu Sayede Özellikle Tunca Beldesi Olmak Üzere, Ardeşen’e Çağ Atlatmış Olacağız. Tunca Kendi Kabuğundan Kurtularak Artık Şehirlerarası Bir Yol Güzergâhına Kavuşacak.” İfadelerini Kullanmıştı.

TUNCA VADİSİ, FIRTINA VADİSİ GİBİ TURİZM VADİSİ OLACAK

Ardeşen, 50 yıldır hayali kurulan proje ile birlikte hem ulaşımda büyük bir rahatlığa kavuşacak, hem de yeni bir turizm vadisine. Geçtiğimiz Yıllarda Milli Park İlan Edilen Tunca Vadisinde Turizme Yönelik Önemli Yatırımlar Yapılmaya Başlandı. Fırtına Vadisinden Sonra, Tunca Vadisini de Dünya’ya Tanıtılması Hedefleniyor.

İLGİLİ HABER:

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/ardesen-ve-tuncaya-c-b40216cf8db54f0dedc1.png

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/baskan-gultekinden-a-92e478c04050180ab1a9.png

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73