banner72

ÇAYKUR Haziran Ayı Çay Parasını Ödemeye Başlıyor

ÇAYKUR'un haziran ayı yaş çay bedellerini Pazartesi gününden itibaren ödemeye başlayacağı öğrenildi.

ÇAYKUR Haziran Ayı Çay Parasını Ödemeye Başlıyor

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, birinci sürgün dönemine ait Haziran ayı çay bedellerini 27 Temmuz Pazartesi gününden itibaren üreticilerin banka hesaplarına aktaracaklarını söyledi.

Genel Müdür Vekili Alim, olay53’e yaptığı açıklamada, 7 Temmuz’da başlayan ikinci sürgün alımlarının devam ettiğini ve fabrikaların tam kapasite ile çalıştığını kaydederek, ikinci sürgünde bugüne kadar 130 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Alim, kontenjan oranına da kademeli olarak artış yaptıklarını ve artışın kademeli olarak devam edeceğini belirtti.

Alim, Haziran ayına ait üreticilerden alınan yaş çaya karşılık 500 Milyon civarında bir ödeme gerçekleştireceklerini ve 27 Temmuz Pazartesi gününden itibaren çay bedellerini üreticilerin ilgili banka hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını belirterek, ödemelerin 4 gün süreceğini ve üreticilerin hesaplarındaki bedelleri bir gün sonra çekebileceklerini kaydetti.

ÇAYKUR’un 30 Temmuz’da sona erecek olan Haziran ayı ödemelerinin ardından organik yaş çay farklarını da ödeyeceği bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73