banner72

Formulaz 10 Yaşında.

Bu yılda Kurban Bayramında Gerçekleştirilecek Olan Tunca Tahta Araba Yarışları Formulaz, 10 Yaşını Kutlayacak.

Formulaz 10 Yaşında.

Konuyla ilgili olarak Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Tunca Formulaz Derneği Başkanı Niyazi Gül ile Yönetim Kurulu Üyelerinin İmzalarını Taşıdığı Açıklama da, 10. Yaşını Kutlayacakları Formulaz Tahta Araba Yarışlarının Yerelden Ulusala ve Uluslararası Medyaya Ulaşarak Bölgenin Tanıtımına Ciddi Anlamda Katkı Sağladığı İfade Edildi.

2009 yılında unutulmuş mirasımız tahta araba kültürünü tekrar canlandırmak amacıyla tertip edilen Formulaz yarışlarının 10 yıl boyunca gücüne güç katarak önce yörede, zaman içerisinde bölgede, bugün ise dünya'da adından söz ettiren bir organizasyon olmayı başardığı ifade edilen açıklama da şu ifadelere yer verildi;

"Karadeniz'in en büyük yarış organizasyonu unvanını almaya hak kazandık. Her yıl olduğu gibi bu yılda dopdolu geçecek olan Formulaz yarış etabı haricinde büyük bir konser organizasyonuna imza atmaya hazırlanıyoruz. Eğlenceye ve adrenaline doyamayanlar için Formulaz bu yıl 23 Ağustos Perşembe günü saat 11.00 da (Kurban Bayramı’nın 3. günü ) Tunca beldesi Selamet tepesinde gerçekleştirilecektir. Yarışmacı ve izleyici olarak katılacak olan herkesi evimize gelen misafirimizdir. Formulaz sadece tahta araba kültürünü yaşatma vizyonuyla kalmayarak organizasyona gelen katılımcıların yöresel örf adet ve lezzetlerle buluşturan bir etkinlik olarak anılmaktadır. Tunca ve çevre köyleri kültürünü yaşatma derneği tarafından hazırlanacak olan yöresel yemeklerle de misafirlerimizi buluşturacağız. Bu vesile ile Formulaz derneği yönetim olarak Kurban bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73