banner72

Gültekin ; Tüyü Bitmemiş Yetim Hakkı Yedirtmem

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, görevde oldukları sürece tüyü bitmemiş yetim hakkını kimseye yedirmeyeceklerini söyledi.

Gültekin ; Tüyü Bitmemiş Yetim Hakkı Yedirtmem

Rize'nin Ardeşen İlçesinden yayın yapan Vitamin FM ve Vitamin WEB TV’ ye konuk olan Gültekin, Seçim Özel Programın modülatörü Utku Devrimsel'in sorularını cevaplandırdı.

Çok sayıda konunun ele alındığı programda, ilçe halkı tarafından çok konuşulan Dolana Deresi’ndeki çevre düzenlemesi ve ışıklandırma ile ilgili konularda ele alındı.

Programda, Başkan Gültekin’e yöneltilen “Fıskiyeler ve ışıklandırmalar çalışıyor mu, bu projeye ne kadar para ödenmiş, binlerce lira para dereye mi dökülmüş?” sorulara cevap olarak;

“Göreve geldiğimiz günden buyana Ardeşenimiz için çalışıyoruz. Şehrin ortasında dere akan birkaç yerleşim yerlerinden biriyiz. Dolana Deresinin çevre düzeni için önceki belediye başkanlarımız belli çabalar göstermişlerdir. Gösterilen bu çabalara bizde bir şeyler katmak istedik. Bunun için yasal zemin hazırladık. Birkaç firma ile görüşülüp proje hazırlanmış. Bu proje için Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından 500 Bin TL hibe aldık. Belediye olarak 100-150 Bin TL katkımız olacaktı. Katkı olarak, derenin sağı solunu güzelleştiririz dedik. Bahse konu olan proje için Ardeşenli bir firma bu için kollarını sıvayarak işe başlamış. Dolana Deremizin güzelleşmesi için ne çaba harcanacaktıysa belediye olarak üzerimize düşeni yaptık. Bu derede işte suyumuz var, su hareketleriyle, ışık hareketleriyle, sesleri de ekleyerek bu farklı yerlerde durgun sularda gördüklerimizi burada yapabilir miyiz dediğimizde, yapabiliriz cevabını almıştık. Belli zamandan sonra yapılan işlerden sonra geçici kabul yaptık. Projenin kesin kabulü için ilgili firma tarafından taahhüt edilenler yerine getirilmesinden sonra yapacaktık. Ne yazık ki belediyemiz bu firma ile davalık olmuş. İki yıl içinde projenin yüzde yüzünü tamamlamadıkları için kendilerini defalarca uyardık, ihtar çektik, kısacası sonuç alabilmek için yapmadığımız bir şey kalmamış. Teminatlar ile ilgili süreci bekliyoruz. İlgili arkadaşlarımız bu konuda çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmalar bittikten sonra Mahkemeye vereceğiz. Mahkemede Ardeşe’nin Ardeşenlinin hakkını arayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İster Ardeşenli, ister şuralı- buralı olsun bizim için çok önemli değil. Açık ve net olarak söylüyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirtmeyeceğim. Bu böyle bilinsin. Bugüne kadar milyonluk projelere imzamızı attık. Allaha şükür hepsini anlımızın akıyla tamamladık. Maalesef Dolana Deresi projesinde, bizden kaynaklanmayan olumsuzluklar yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Burada Belediye Başkanı olarak eksiğim, günahım varsa gerekirse bende hesap vermeye hazırım."

Programın sonunda; projenin yüklenici firmanın adı konusunda bir açıklamanız olacak mı? sorusuna Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin şu şekilde cevap verdi;”  

Bir yönetici olarak bir ön görüsü olması lazım. Bu ışı sonuçlandırmak bizim görevimiz. Bana firmanın adını soruyorsunuz, firmanın ismini vermek doğru olmaz. Çünkü sevenleri var, sevmeyenleri vardır. Deşifre etmeyeceğim. O firma Ardeşenlinin duasını alması için zaman kaybetmeden üzerine düşeni yapması lazım. Dua almıyorum, Ardeşenlinin bedduasını alıyorum diyorsa orası bizi bağlamıyor. Ben beddua etmiyorum. Bu ihaleyi alan, yapana gidiyor. Kimsenin hakkı kimseye kalmıyor. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa ya kendinden çıkacak ya da çocuğundan, onu söyleyeyim. Net olarak söylüyorum, kimsenin hakkı kimseye kalmaz. Devletçe harcanan her kurşunda tüyü bitmemiş yetimim hakkı var. Ben Ardeşen Belediye Başkanı olarak, Ardeşen için harcanan bütün yatırımlara bu şekilde baktım. Kullanılan paraları çok tasarruflu kullandım. Ama son yaşanan bu durumdan dolayı içimde bir yara var mı? Var. Çok üzülüyorum. Aracı insanlar vardı, onlarda bir yol alamadılar. Sonuç olarak bu işi hukuk çözsün dedik, bugünkü aşamaya geldik. İlgili firma hukuk önünde hesap verecek ve aldığı parayı geri ödemek zorunda kalacaktır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 3 yıl Önce

Seçimi çok rahat kazanacaktır. Önceden Tahsin ocaklıyı destekleyen gençler de Hakan gültekini destekliyormuş internette hep görüyoruz. Ciddi çalışma yapıyorlar bu gençleri tebrik etmek gerek siyasi partiye bakmadan ardeşen için herkesi karşılarına alacak cesaretteler salih ve çağdaş iyi çocuklar onların siyasi seçimlerde emeklerini bilmeyen yoktur. Allah cümlemize kolaylık versin.

Hakan
Hakan @Kerem - 3 yıl Önce

Nedense AK Parti gençliği değil de, CHP gençliği çalışıyor. Anla işte.

Hasan YILMAZ
Hasan YILMAZ - 3 yıl Önce

sayın belediye başkanı projenin hatalı olduğunu hıç söylemıyor yüklenici fırmayı gunah keçisi yapıyor.o proje baştan aşağı yanlış olup,o proje orıya uygulama yapılmaz.Bıraz da işikliya yaptığı yatırımlardan bahsetsin bol keseden atmasın.Orda kımın hakkını kime yedirdiği bellidir.

Alaaddin Terzioğlu
Alaaddin Terzioğlu - 3 yıl Önce

Belediyenin işine talip olan , zamanında ve üsülüne uygun olarak süresinde teslim etmesi lazım, entrikalarla iş yapanlara ,Ardeşen halkı ve yönetimi , Belediye başkanı gerekli dersi verecektir. Yolunuz açık olsun sayın baskan. İfadelerinizde bahsettiğiniz gibi , o ihaleyi alıp entrikalar çevirip işi yapmak isteyenlerin ellerinde belgelerin alınması lazım. O taşaron firma nın defteri kabarmıştır. Çünkü bu hilekarlıkları senelerdir yapıyor olmanın belirtileridir. Hilekar iş yapmak isteyenlerin , Ardeşen’ de yaşamaya hakkı yoktur,

Ahmet demirtas
Ahmet demirtas - 3 yıl Önce

Başkan sen yememiş olabilirsin fakat yonetimde yemiyen kalmadi ya haberin yok yadayokmus gibi davraniyorsun bu tür kirli görüntüleri gördükçe mensubu olduğum ak partiden soğuyorum ve benim gibi düşünen bir sürü örnek gösterebilirim.

Ahmet  ÇIRAKOĞLU
Ahmet ÇIRAKOĞLU - 3 yıl Önce

sayın başkan işikliya yaptığı yatırımlardan neden hıç bahsetmiyor.

güven Cinoğlu
güven Cinoğlu - 3 yıl Önce

bir belediye ,bir firmaya bu derecede bir iş verirken referanslarina bakmaliydi .bu firmanın adını vermemek demek ,o firmayı korumak demek ,eğer dediğiniz gibi kusuru varsa ,herkes bilsin , tüyü bitmemiş yetim hakkını yediğini düşünüyorsanız dava açma noktasına gelmenize rağmen ,neden ismini vermiyorsunuz ...
sayın başkan ; yaptınız bu proje tamamen luxun yansımasıdır ki ; ardesende bu kadar sorun varken bu projeyi yapmanız çok yanlış bir karar olmuş ...
siz bu projeyi yaparak yetim hakkı yemiş oldunuz zaten ...

Hasan YILMAZTÜRK
Hasan YILMAZTÜRK - 3 yıl Önce

iŞİKLİYA YAPTIĞIN YATIRIMI HANGİ TÜYÜ BİTMEMİŞ HYETİM HAKKINI KİME VERDİĞİN BELLİ OLUYOR.ARDEİŞENLİ OT YEMİYOR ZAMANI GELDİMİ SANDIKTA HESABINI SORARLAR.

Ayşe YILDIZ
Ayşe YILDIZ - 3 yıl Önce

Bay gültekin inşaat ruhsatlarını faiş fıyatlara satıklarından hıç bahsetmiyor.Ardeşen AVM İNŞAATI İhaleye çıkarken%40 oturum ihaleden sonra projeyi değiştır %70 oturum bınayı büyüttün aradakı rant mılyarlarlan ifade ediliyor.sayın başkanımız bunlara açıklık getirsın Ardeşenli vatandaşlarımızın beyni rahat olsun.Dürüstlükten bahsedildimi önce kendin dürüst olman gerekir.Teşekkürler.


SIRADAKİ HABER

banner74

banner73