banner72

Gürkan Altuntaş, Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimliğine Atandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Uzman Doktor Gürkan Altuntaş, Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı.

Gürkan Altuntaş, Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimliğine Atandı

Kaçkar Devlet Hastanesinde boş bulunan idari kadrodaki yöneticilerin yanı sıra, atanan uzman hekimler görevlerine başladı.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Pazar ve Ardeşen ilçeleri arasında yer alan Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi’nin mevcut 142 yatak kapasitesine, tıbbi cihaz ve malzeme donanımına rağmen özellikle uzman hekim eksikliği sebebiyle beklenen hizmet kalitesini yakalayamadığını bildirdi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hastanenin gerek konumu gerekse de hitap ettiği yoğun nüfus sebebiyle bölge halkına en üst seviyede hizmet verme zorunluluğunun kaçınılmaz bir gereksinim olduğu belirtilerek, “Bu minvalde Bakanlığımızla yapılan yoğun görüşmeler ve durum tespiti neticesinde acil ihtiyaç duyulan birçok uzman hekimimizin atamaları hastanemize yapılmış olup, bundan sonra da elden geldiğince ihtiyaç duyulan hekim desteği sürdürülecektir.

Ayrıca hastanemizin boş bulunan başhekimlik kadrosuna uzman doktor Gürkan Altuntaş’ın, başhekim yardımcılığı kadrosuna da uzman doktor Hanife Yeniay’ın atamaları yapılmıştır.

Başhekimimiz görevine başlamış olup, başhekim yardımcımız ise 23 Kasım 2020 tarihi itibariyle görevine başlayacaktır.

Aynı zamanda son kuradan ilimize atanan genel cerrahi uzmanımız görevine başlamış olup, fizik tedavi ve kadın doğum uzmanlarımızın ise en kısa sürede başlaması beklenmektedir.

Sonuçta gerek ataması yapılan güçlü idari kadromuzun gerekse de eksikliği duyulan uzman hekimlerimizin göreve başlamış olması, bundan sonra da destek sürecinin devam edeceği hasebiyle hastanemizin daha da güçlenerek mevcut kalitesinin üzerinde bir hizmet sunacağına inancımız tamdır.

Göreve başlayan kıymetli yöneticilerimiz ve hekimlerimizin ilimize, bölge halkımıza hayır olması temenni eder, kendilerine yürekten başarılar dileriz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73