banner72

Hamidiye Çözüm Koleji Sanal Sınıf ile Evde Eğitim Veriyor

Hamidiye Çözüm Koleji öğrencileri, koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından temel dersler başta olmak üzere fark derslerini, kendi özel uygulamaları ile sanal ortama taşıdı.

Hamidiye Çözüm Koleji Sanal Sınıf ile Evde Eğitim Veriyor

Millî Eğitim Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklı eğitim-öğretime ara verilmesi kararı nedeniyle Hamidiye Çözüm Koleji, akademik takvimde yapılan değişikliklere uygun olarak "Çözüm Evde" uzaktan eğitim programıyla eğitime kesintisiz devam ediyor.

Öğrencilere sanal sınıf ortamında ders imkanı tanıyan Hamidiye Çözüm Koleji, Haftalık genel öğretmenler toplantısını ve belirli aralıklarla ise hem rehberlik eğitimi hem de veli toplantıları ile sağlıklı bir evde eğitim anlayışını ortaya koymayı başardı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hamidiye Çözüm Koleji Müdürü Bahri Kahya, "Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak, sanal sınıf ve eğitim yönetim sistemleri ile öğrencilerimize eğitim içeriklerini ulaştırıyoruz. Öğrencilerimiz nerede olursa olsun, bulunduğu her yerden internet üzerinden eğitimine devam ediyor." dedi.

SANAL SINIF

Milli Eğitim Bakanlığının EBA TV uygulamasının yanı sıra Çözüm TV üzerinden de eğitimlerine devam ettiklerini ifade eden Kahya, "Hamidiye Çözüm Koleji olarak öğretmenlerimiz günlük ders programlarını takip ederek oluşturduğumuz sanal sınıflarda öğrencileri ile buluşuyor. Doğal sınıf ortamında, müfredata uygun olarak görülmesi gereken tüm dersleri sanal sınıfımızda karşılıklı ses ve görüntü iletişimi ile sağlıyoruz." dedi.

VELİ TOPLANTISI

Kahya, "Ayrıca aynı sistem üzerinden belli aralıklarla velilerimizle görüşerek veli toplantılarımızı da gerçekleştiriyoruz. Bu sayede öğretmen, öğrenci ve veli üçgeni oluşturarak çocuklarımızın bu zorlu süreçte en doğru ve kaliteli eğitimi almalarını amaçlıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73