Hüseyin Kumbasar Güven Tazeledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ardeşen Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulunda Tek Liste Halinde Gidilen Seçimi Kazanan Mevcut Başkan Hüseyin Kumbasar Güven Tazeledi.

Hüseyin Kumbasar Güven Tazeledi.

AK Parti Ardeşen İlçe Olağan Gençlik Kolları Kongresi Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi Konferansa salonunda yapıldı.

Kongreye AK Parti Gençlik Kolları Rize İl Başkanı Abdullah Oğuz Hut, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Adem Yıldız, Ak Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya,Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, AK Parti Tunca Belde Başkan Muhammet Fırıncı, Rize İl Genel Meclisi Başkan Vekili Zekeriya Bozkan’ Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ardeşen Kadın Kolları Başkanı Saniye Er,  STK temsilcileri, AK Parti İl, İlçe ve belde Ana Kademe Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Avni Kahya, AK Parti’nin Gençlere önem veren bir parti olduğunu belirterek, gençlerin partisinin olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Gençlik ve kadın kollarının AK Parti çalışmalarında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Kahya, “Biz AK Parti olarak sadece bu ülkenin değil. Bütün ümmetin gelecek umuduyuz. Türkiye’yi dönüştürecek ve yeni Türkiye’yi kuracak olan gençlerimizdir. Bizim asıl gayemiz gençliğe önderlik edecek yeni Türkiye yolunda rehber, himmet bilinci aşılayacak olan genç kadroları belirlemektir.” dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ise AK Parti Ardeşen Gençlik Kollarının 5. olağan kongresini yaptıklarını anımsatarak, "Bu kutlu yürüyüşte yola devam eden Gençlik Kollarına ve bir önceki Gençlik Kollarında çalışan cefakar dava arkadaşlarıma teşekkür eder yeni seçilenlere başarılar dilerim." dedi.

AK Parti Ardeşen Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Kumbasar ise, "Herkesin bilmesini isteriz ki, bizim tavamız, kıblemiz ve inancımız birdir. Bize ayrı olmak yakışmaz. Bize ecdadımıza yakışır bir gençlik olmak yakışır. Ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Partimize ve mukaddes davamıza karşı  her zaman ve her ortamda verilmesi gereken mücadeleyi vermek bizlerin boynunun borcudur. Biz sadece partimize üye olan değil, ilçemizde bulunan tüm gençlerin haklarını savunmalı ve hepsini kucaklamanın  mücadelesini vermeliyiz. Eksiklerimiz var, hatalarımız da var ama en önemlisi teşkilata sevdamızda var. Bizler aynı yolun yolcusu, aynı davanın takipçisiyiz. Partimiz adına, milletimiz adına bu kutlu yolda hizmet etmekten geri durmayacağız. Allahım bu kutlu yolda herkesin yardımcısı olsun." dedi.

Konuşmaların ardından Delegelerin oy kullanması ile Ardeşen İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Hüseyin Kumbasar seçildi.

SEÇİM SONUCU YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

1. Hüseyin Kumbasar
2. Fuat Salihoğlu
3. Hamit Emrah Gül
4. Sercan Çırakoğlu
5. Süleyman Nişancı
6. Hasan Yazıcı
7. Adem Batumoğlu
8. Hamza Balsüzen
9. Ayşenur Başaran
10. Ayça Topaloğlu
11. Semiha Kağanoğlu
12. Mustafa Yeniçırak
13. Cumali Oğuz
14. Akif Ofluoğlu
15. Mehmet Karadeniz
16. Erdal Çakır