İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen GSK'yı Yanlız Bırakmadı

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Hentbol Bayanlar Avrupa Kupasında Tarihi Başarılara İmza Atan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünü Yanlız Bırakmadı.

İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen GSK'yı Yanlız Bırakmadı

Hentbol da Bayanlar Avrupa Challenge Kupası son 16 turu rövanş maçında, konuk ettiği Portekiz'in Alavarium Love Tiles takımını 34-22 mağlup ederek adını Çeyrek Finale yazdıran Ardeşen Gençlikspor'u Yanlız Bırakmayan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Çeyrek Finalde ve Final Yolunda Başarılar Diledi.

Maç Çıkışı Gazetecilerin Sorularını Yanıtlayan Sütlüoğlu, çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Takımımız güzel bir başarı daha elde etti. Çeyrek finale yükseldi. Bizim Ardeşen GSK Kadın Hentbol takımımız son derece başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Geçen yıllarda da çeyrek finallere yükselmişti. bu sefer inşallah daha üst derecelere çıkar ve şampiyonluğa ulaşır. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Yönetimimizi, teknik ekibimizi, sporcu kardeşlerimi ve takımımızı yanlız bırakmayan taraftarlarımızı kutluyorum, teşekkür ediyorum." dedi.

HAKKINDAKİ İDDİALARA ARDEŞEN'DEN CEVAP VERDİ

Geçtiğimiz hafta hakkında çıkan, "Kadın Sporculara Destek Vermeyeceğim" şeklindeki iddiaların sorulması üzerine de açıklamalarda bulunan Sütlüoğlu, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" diye bir atasözü var. Lakin, bunların yalanı akşam başladı sabah bitti. Bu yalanı ortaya atanlar sabah çıkıp açıklama yaptılar 'Biz yanlış söyledik. Genel Müdür Böyle bir şey söylemedi şeklinde özür dilediler.'

YAŞANANLARI AÇIK AÇIK ANLATTI

SÜTLÜOĞLU, "Yaklaşık 6 ay önce bana gelerek (Rize Yeşilçay Kadın Futbol Takımı Yöneticileri) destek talebinde bulundular. Ben de o zaman 80 milyonun hakkını kullandığımı ifade ederek, verdiğimiz paranın mutlaka bir reklam karşılığının olması gerektiğini ifade ettim. Çünkü bir reklam olması lazım. Sizin takımın böyle bir durumu var mı ? yok mu diye çelişkilerimi iletmiştim. Ardından, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Rize Şubesi bize gelerek 'Yardımı Bize Yapın, Bizler de Rize'deki Amatör Kulüplere Eşit Bir Şekilde Dağıtalım' şeklinde bir teklifle bize geldiler. Bunun üzerine biz de bu teklifi bütçeyi daha da arttırıp kabul ederek amatör kulüplerden gelen teklifleri bu şekilde değerlendirme kararı aldık. Yani iddiada bulunan kadın futbol takımı da bu yapının içerisinde. Tüm takımlar gibi kendileri de bu katkıyı alıyor/alacak. İşin özeti 'yalan üstüne yalan' konuşuyorlar." dedi.

BU BİR KOMPLO GİRİŞİMİYDİ / HALKIMIZIN DESTEĞİ İLE ATLATTIK

Yaşanan olay ve gelişmelerin şahsı üzerinden, Çaykur'a karşı yapılan bir komplo olduğunu söyleyen Sütlüoğlu, "Ancak ayaklarına dolandı. Biz Afrika gibi, Irak gibi riskli bölgelerde, silahların gölgesinde 1 kilo, 2 kilo daha kuru çay satabilmek için uğraşıp, gayret ederken bunlar şantaj yoluyla milletin kafasını karıştırmaya, yalanlarla bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Ama Allah büyük. Vatandaşımızın sağ duyusu galip gelmiştir. Bu süreçte, çok ciddi bir sahiplenme gördük. büyük bir halk desteği gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Vatandaşlarıma, hemşerilerime, benim yanlız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

KERVAN DEVAM EDİYOR

Çaykur olarak, her alan da çalışmalarına aralıksız devam ettiklerinin altını çizen Sütlüoğlu, "Biz yolumuza devam edeceğiz. Yurt dışı ziyaretlerimiz sırasında Irak'da ve Sudan'da yeni bayilikler oluşturduk. Kuveyt'teki mevcut bayiliğimizi ziyaret ederek destekte bulunduk. Yani, ihracat zincirimize iki zor halka daha dahil etmiş olduk. Biz yolumuza devam ediyoruz. Kim ne derse desin, kervan devam ediyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER