banner72

İmdat Sütlüoğlu Sessizliğini Bozdu!

Çaykur’daki rekor zararla ilgili konuşan Çaykur Eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu sessizliğini bozdu! ''2018’de biz ayrıldık''

İmdat Sütlüoğlu Sessizliğini Bozdu!

Sütlüoğlu, “2018 senesinin başında ben ayrıldım. Sezon başlamadan ayrılmıştım. Yani 2018 faaliyeti benden sonraki yöneticilerle ilgili” dedi.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Hükümetimiz gıda enflasyonunu mücadele çerçevesinde bu zammı geri alınca 2017 yılını mecburen zararla kapattık. Yani maliyetlerimizi fiyatlarımıza yansıtamadık. Bu hükümet bir politikasıdır. Bu şekilde yaklaşık 260 milyonluk zarar ortaya çıktı. Devamında da yine zamlara müsaade edilmedi. 2018’de de zararın da ana nedeni maliyetlerin artması ve bunların fiyatları yansıtılmamasıdır. Benden sonraki yöneticilerle ilgilidir ana asıl nedenidir” şeklinde konuştu.

KATARLI DEĞİL KUVEYTLİLER GELDİ!

ÇAYKUR’un satılacağı yönündeki iddialara da cevap veren Sütlüoğlu, “Varlık Fonuna alınan bir yapının oradan ayrılmadan münferit olarak satılması mümkün değildir. Varlık Fonu bir fondur. Farklı bir çalışma sistemi olan bir yapıdır. Benim bildiğim kadarıyla bu yapıda satılma mümkün değildir. Bizim yeni yaptığımız paketlemeye geçen bir Büyükelçilik gelmiş, Katar Büyükelçisi geldi diye kamuoyuna yansıttılar ama bende sordum arkadaşlara. O Kuveyt Büyükelçisiymiş. Gezmeye gelmiş, fabrikanın iştihamı ve güzelliği dikkatini çekmiş. Merak etmiş fabrikayı ve gezmiş. Sürekli Katar gündemde ‘Katarlılara satılacak’ deniliyor ancak bu yapı içerisinde Varlık Fonu içerisine ÇAYKUR aslında özelleştirmeden uzaklaştırıldı. Eskiden özelleştirilmeye daha yakındı” dedi.

YAPILAN İŞLERİ KİMSE SÖYLEMİYOR

Sütlüoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Özelleştirme İdaresine devredilseydi özelleşecekti. Ama Varlık Fonuna alınarak daha korunaklı bir yapı içine alınıyor. Bildiğim kadarıyla uluslararası bir akreditasyon çalışması var. Bir çalışma yürütüyorlar. Ama şuanda dışardayız. Tam detaylı bir bilgi sahibi değilim. Benim dönemimde ÇAYKUR’a öz kaynaklarla 1 milyarlık yatırım yapıldı. Bu zararı dile getirenler, yapılan işleri hiç dile getirmiyorlar. Yani ÇAYKUR’un kapasitesini biz %50’nin üzerinde artırdık. Yeni bir paketleme fabrikası yaptık ki sadece onun maliyeti 450 milyon civarındadır. Daha birçok çalışma yaptık ama kimse bunları gündeme getirmiyor.

PINARBAŞ: SATIŞ SÖZ KONUSU DEĞİL

Yaşanan zararla ilgili konuşan ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Pınarbaş da açıklanan rakamların resmi rakamlar olduğunu yineledi. Pınarbaş, ÇAYKUR’un yabancılara satılıp satılmayacağıyla ilgili de açıklamalarda bulunarak “Herhangi bir satış söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

Haber: Hüseyin TERZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol Eksilmez
Senol Eksilmez - 3 yıl Önce

Zamanin SSK g. Muduru olan Kilcdaroglu doneminde de devlet politikasi geregi ssk surekli zarar ettiriliyirdu ama suclu Kilicdaroglu olatak anlatildi Genel baskaniniz Erdogsn tarafindan. Neymiş yani. Devlet kurumlarin zarar politikalari devletinntasarrufundaymis oyle mi. Mudurler sadece müdur.

Servet karaca
Servet karaca - 1 yıl Önce

İmdat beyi kimse eleştiremez çay altın yapan başarılı bir bürokrat tır selamlar

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73