banner72

Kaçkar Devlet Hastanesine 3 Doktor Atandı

Rize’ye 15’i Uzman 25 Doktor Ataması Yapılırken, 3'ü ise Kaçkar Devlet Hastanesine Atandı.

Kaçkar Devlet Hastanesine 3 Doktor Atandı

Sağlık Bakanlığı, 95. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile Rize’ye 15’i uzman, 25 doktor ataması yapıldı.

Buna göre; Kaçkar Devlet Hastanesi ile Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi ve Rize Devlet Hastanesine 2’şer, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesi, Fındıklı İlçe Devlet Hastanesi ve Rize Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 1’er olmak üzere Rize’ye toplamda 10 pratisyen hekim ataması gerçekleştirildi.

Uzmanlardan Rize Devlet Hastanesi ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 5’er doktor ataması yapılırken, Kaçkar Devlet Hastanesine 3, Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesi ile Güneysu Tenzile Erdoğan İlçe Devlet Hastanesine bir uzman doktor ataması yapıldı.

Uzman doktorların alanlarına göre hastanelere dağılımları şöyle:

Rize Devlet Hastanesine; 2 acil tıp ile iç hastalıkları, kardiyoloji ve kulak burun boğaz hastalıkları alanlarında uzman doktor ataması yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine; anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kalp ve damar cerrahisi plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ile tıbbi onkoloji alanlarında uzman doktor ataması yapıldı.

Kaçkar Devlet Hastanesine; fiziksel tıp ve rehabilitasyon, genel cerrahi ile kadın hastalıkları ve doğum alanlarında uzman doktor ataması yapıldı.

Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesi ile Güneysu Tenzile Erdoğan İlçe Devlet Hastanesine aile hekimliği uzman doktor ataması yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73