Meslek Lisesi Öğrencileri, Kaçkarlar İnşaatı Ziyaret Etti

Ardeşen Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Öğrencileri, Kaçkarlar İnşaat'ı Ziyaret Etti.

Meslek Lisesi Öğrencileri, Kaçkarlar İnşaatı Ziyaret Etti

Ardeşen Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Melekoğlu ile beraberinde görevli Öğretmenler eşliğinde Kaçkarlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu'yu ziyaret eden öğrenciler Kuyumcu ve ekibinden şirket hakkında bilgi alarak, genç öğrencilerin gelecekteki hedefleri ile ilgili istişarede bulundular.

Şirket Müdürü Emine Kuyumcu'nun ön tanıtım konuşmasının ardından söz alan Ardeşen METEM Müdürü Melekoğlu da, öğrencilere yönelik, "Kendinizi geliştirerek önce kendinize, ardından yaşadığınız topluma ve ülkenize faydalı bireyler olmanızı istiyoruz. Bu doğrultu da bu gün ilçemiz Ardeşen'in en başarılı şirketlerinden biri olan Kaçkarlar İnşaatı ziyaret ederek kendi tecrübelerini sizlerle paylaşmasını sağlayacağız. Bugün alacağınız öğüt/nasihatlerin geleceğinize yön vermesini arzulamaktayız." dedi.

Daha sonra söz alan Kaçkarlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kuyumcu, kendini tanıtarak geçmişten bu güne ticarette ve meslekte yaptığını çalışmalardan bahsetti.

Kaçkarlar inşaat yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra Ardeşen Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyesi ve Ardeşen Üniversitesi Yaşatma Derneği Başkan Yardımcılığı ile Ardeşen Kent Konseyi Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunduğunu ifade eden Kuyumcu, "Nereden geldiğini iyi bilen, asla şımarmayan, tüm kazancını kendi bölgesinde yatırım yapıp kontrollü büyüme hedefi olan, 35 kişiye istihdam sağlayan gelişirken geliştiren, büyürken büyüten, seviyeli, düzgün hizmet, kaliteli, rekabet oluşturan, fark yaratan, bölgemizin Ardeşen'imizin işgücünü arttırmaya yönelik yatırımlar yapan, tam bir işkolik bir bireyim. Aynı zamanda sosyal faaliyetlerden  de geri kalmayan tam bir Ardeşen sevdalısı diyebilirsiniz." şeklinde konuştu.

Kaçkarlar inşaatın faaliyet alanlarından da bahseden Kuyumcu, "Kaçkarlar İnşaatın merkezi Ardeşen ilçesidir. Ardeşen Merkezli yönettiğimiz Kaçkarlar İnşaat'ın 7 grup şirketi, 16 fabrika bayiliği, 35 çalışma ekibi, 155 iş ortağı, 250 ustası ve 30 bin perakende müşterisi bulunmaktadır. Şirketimiz Rize ve Artvin bölgesine hizmet vermektedir." dedi.

Yeni girişimcilik konularında da öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kuyumcu, "Önce yaptığı işi bilmeli. Şirketini güvenli ve doğru temeller üzerinde kurmalı. Uzman kişilerden destek alıp iyi bir sistem programı kurmalı. İyi bir ekip oluşturmalı. Ve branşlı çalışmalı. Yaptığın iş seni yönetmemeli sen şirketi yönetmelisin. Hiç bir yere kolay gelinmiyor, kolay gelinen yer kolay kaybediliyor. Mutlaka emek olmalı, zorluk olmalı ve uzun bir hedefi olmalı. Personel alırken korkmamalı Çünkü her kişi kendi rızkıyla gelir. Faydalanması gereken bir yer var ise işkur, Kosgep mutlaka değerlendirmelidir." dedi.

Kuyumcu daha sonra katılımcılara şirket merkezinde bir yemek vererek, "Ben hiç ayırmadan herkese birlik beraberlik içinde sevgi Bariş sıhhatli başarılı ve güzelliklerle dolu  gelecek  diliyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER