banner72

MHP'den ÇAYKUR'a DİDİ Tepkisi!

Daha önce Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılaması planlanan ÇAYKUR DİDİ soğuk çay fabrikasının bölgeden kaydırılmak istendiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak olaya tepki gösterdi.

MHP'den ÇAYKUR'a DİDİ Tepkisi!

Ardeşen’de yapılması beklenen DİDİ soğuk çay fabrikasının başka yere kaydırılmasının ön görüldüğü proje ile alakalı açıklama yapan MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak “ÇAYKUR DİDİ çay fabrikasının yatırımının başka bir şehre kaydırılması kabul edilemez. Biliyoruz ki 2 yıl önce Ardeşen’de 116 dönüm arazi bu proje için kamulaştırılarak ÇAYKUR DİDİ fabrikası yatırımının yapılması adımı atılmıştı. Bölge halkımıza da istihdam anlamında katkı sağlayacak DİDİ ÇAY Fabrikasının başka bir ile kaydırılması bölge halkında travma etkisi yaratmıştır. Vatandaşlar bu konun takipçisi olmamızı defalarca bizlere iletmiştir. Hali hazırda kamulaştırılmış 116 dönüm arazi var iken Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Çamlıhemşin, Hemşin ilçeleri içim Ekonomik ve Sosyal alanda büyük pozitif etki yaratacak, bölge halkının hanesindeki refahı yükseltecek böyle bir projeyi başka tarafa kaydırarak ne amaçlanmaktadır ?” dedi.

MHP olarak projenin takipçisi olacaklarını ve tüm siyasilerin üzerine düşeni yapacağına inandıklarını dile getiren Başkan Bayrak “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Memleketi Rize’de, Çayın Başkenti olan Bölgede böyle bir projenin burada düşünülmemesi ne anlama gelmektedir ? Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen ilçe teşkilatı olarak bu projenin bölgemizde yapılması için gece gündüz bu işin takipçisi olacağız. Samimiyetle ve inatla vatandaşlarımızın da desteği ile inşallah ÇAYKUR DİDİ Çay Fabrikası’nı Ardeşen'imize kazandırmak için mücadele edeceğiz. Temennimiz o ki yöremiz siyasetçileri de üstlerine düşen görevi yapacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73