banner72

Mümtaz Sinan Genel Müdürlüğe Atandı

Ardeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tarım ve Orman Bakanlığında Genel Müdürlüğe Atandı.

Mümtaz Sinan Genel Müdürlüğe Atandı

Ardeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin imzasıyla Genel Müdürlüğe Atandığı bildirildi.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk'un Özel Kalem Müdürlüğü Emrine geçici görevle görevlendirilmesi sebebiyle boşalan Genel Müdürlüğü görevine aynı yerde Genel Müdür Yardımcısı olarak görevli Mümtaz Sinan'ın atandığı bildirildi.

Mümtaz Sinan Kimdir?

1967  Rize  Ardeşen  Sinan  Köyünde  doğdu.  İlkokul  ve ortaokulu Ardeşen’de,  lise tahsilini Rize Ticaret Lisesinde tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve  Teknolojisi  bölümünden  1991  yılında  Ziraat  Mühendisi  olarak  mezun  oldu. 1991-1993 yıllarında  gıda sektöründe faaliyet  gösteren bir fabrikada Gıda Kontrol  ve Kalite Sorumlusu olarak  yöneticilik  yaptı. 1994  yılında  Ardeşen  Belediyesinde  Başkan  Yardımcısı  olarak çalışmaya  başladı. 2002  yılında  Ardeşen  Belediye  Başkanlığına  seçildi.  13 yıl  Ardeşen Belediye  Başkanı  olarak  görev  yaptı. 2014  Haziran  ayında  Gıda  Tarım  ve  Hayvancılık Bakanlığına  Müşavir  olarak  atandı. 25  yıllık  iş  hayatında  çeşitli  vakıf,  dernek  ve  spor kulüplerinde yöneticilik ve üyeliklerde bulundu. 10 yıl Artvin ve Rize Belediye (ARRIKAB) Başkanlığını yürüttü. Ayrıca 10 yıl Karadeniz Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, 10  yıl  Kano  Federasyonu  yönetim  kurulu  üyeliği ve  as  başkanlık  görevini birlikte  yürüttü. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılı Ocak ayından itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı görevine devam etti. 2 Nisan 2019 tarihi itibarıyla aynı yerde Genel Müdürlüğe atandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp dalyanoģlu
Eyüp dalyanoģlu - 3 yıl Önce

Yeni görevin hayirli uğurlu olsun başarılar diliyorum

Şafak başparmak
Şafak başparmak - 3 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun tebrik ederim.

Emine Aydemir
Emine Aydemir - 3 yıl Önce

Yeni görevinde başarılar diliyorum.
Allaha emanet ol.

Tuncay Tekeşin
Tuncay Tekeşin - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun başarılar.

Mehmet GÜNGÖR
Mehmet GÜNGÖR - 1 yıl Önce

Sevgili Kardeşim yeni görevinizde başarılar dilerim.

Mehmet GÜNGÖR
Mehmet GÜNGÖR - 1 yıl Önce

Sevgili Kardeşim yeni görevinizde başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73