banner72

Orhan Çağatay Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

Yeniden Refah Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Orhan Çağatay ile Beraberinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Basın Mensupları ile Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Geldi. Ardeşen'in ve Bölgenin Gündemi İle İlgili Konularda Görüşlerini Aktaran Çağatay, Ardeşen'in Menfaati İçin Her Türlü Konuda Yer Alacaklarını Söyledi.

Orhan Çağatay Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

Yeniden Refah Partisi Olarak, Ardeşen'deki Tüm Köy ve Mahallelerde Başkan Atamalarını Gerçekleştirerek Güçlü Bir Ekip Oluşturduklarını İfade Eden Çağatay, "Önümüzdeki Sürekçe İlçenin Herkesimi İle Bir Araya Gelerek Toplumu İlgilendiren Her Türlü Problemi Gündeme Getirecek, Çözümü Noktasında ise İşimiz Gereği Güçlü Bir Siyaset İzleyeceğiz." dedi.

İlçedeki siyasi parti ilçe başkanlarının her birinin çok değerli insanlar olduğunu söyleyen Çağatay “Siyasi partilerimizin ilçe başkanlarının her biri çok değerli insanlardır. Bizi ilçemiz bağlar. İlçemizde genel siyaset yapmak ahlaki olmaz. Ben bölge insanıyım. Ben Ardeşen insanıyım ve Ardeşen’in sorunlarıyla ilgilenmek zorundayım. Ardeşen’deki ilçe başkanlarımızı her konuyu oturur, konuşur ve tartışırım. Ardeşen’in menfaati neyse her konuda varım.” Dedi.

Çağatay “İlk kez bir parti kurulur kurulmaz iktidara geldiklerinde yapacakları hizmetleri anlatan bir kitapçık hazırlandı. Bu parti Yeniden Refah Partisidir. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ ın öncülüğünde kurulan bir komisyon bu kitapçığı hazırladı. Bu kitapçığın içinde tüm Türkiye’yi kapsayacak tarımla ilgili, sanayi ile ilgili, doğalgaz rezervleriyle ilgili A’ dan Z’ye her şey bu kitapçıkta var. Toplam 120 milyar dolarlık yıllık projeler bu kitapçığın içindedir” dedi.

KÖPRÜKÖY OKULU

Köprüköy okulunun kapatılması ile ilgili de konuşan Çağatay, "Biz bardağımızı doldurmaya çalışıyoruz. Davamızın sorumluğunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun için de bize sitem ediyorlar. Özellikle Kaymakam beyin sitemi bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Bizi, siyaset yapıyorlar diye suçlamalar oldu. Biz siyasetçiyiz ve elbette ilçemizin menfaati için siyaset yapacağız.

Söz konusu okul, bugünün iktidarı tarafından yapılıp, bölgemize kazandırıldı. Peki şimdi ne değişti de bu okulu kapatıyorlar? İddiaya göre okulun arkasındaki kayalık bölgeden taş düşmesi sonucu okul eğitim ve öğretime kapatılarak, öğrencileri de ilçedeki farklı okullara nakledildi. Ne hikmet ise bu taş düşmesi Kışın kar yağması sonucu düşmüş olmasına rağmen, her hangi bir müdahalede bulunulması. Üstüne bir de pandemi tatili sürecinde hiç bir şekilde çalışma yapılmadı. Şimdi ise okulların yüz yüze eğitime başlaması kararı ile birlikte okulun kapatılmasına karar verildi. madem o kadar büyük tehlike var orada, neden araç yolu halen kullanıma açık." ifadelerini kullandı.

İNSANLAR BASKI GÖRÜYOR

Sürdürmüş olduğumuz siyasetin sokakta olumlu bir hava estirdiğini görüyoruz. Yolda insanlar bize teşekkür ediyor, takdir ediyorlar. Ancak sosyal medyadaki paylaşımlarımızı beğenmekten korkuyorlar. Üye olmaktan, bizimle görünmekten korkan insanlar var. Baskı görüyorlar ve telefonla aranıyorlar. Protokolde şov için fotoğraf çekinmek için yarışanlar, halka hizmet noktasında sınıfta kalıyorlar. Bizim derdimiz ve gayemiz ise halka hizmet. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Biz Ardeşen'de 31 bin seçmenin gönlüne girmek istiyoruz." dedi.

BİZE İLGİ YOK

İlçenin çeşitli sorunları ile ilgili zaman zaman gerekli mercilerle iletişime geçtiklerini ifade eden Çağatay, "Arıyoruz, soruyoruz, sorunları aktarıyoruz ama ilgi görmüyoruz. Aktardığımız sorunlar çözülmüyor, herhangi bir dönüşte yapmıyorlar. Buradan söz veriyoruz, eğer ilttiğimiz sorunlar çözülürse sokakta kendilerini ayakta alkışlayacağım." ifadelerini kullandı.

BELEDİYE ÇALIŞMALARI

Ardeşen Belediyesinin çalışmalarına da değinen Çağatay, "Bildim bileli Ardeşen aynı Ardeşen. Değişen bir şey yok. Bakın Kasım ayındayız. Bu ayda bile sokakta hala sivrisinekler var. Ben proje istemiyorum, mevcut işlerini yerine getirsinler. Şehit Muhammet Şeremet Caddesi ile ilgili komşu esnaf kardeşlerimiz bana geliyorlar ve “Başkan Allah razı olsun da bir kere daha ara Belediye Başkanını” diyorlar. Sağ olsun başkan yardımcısı Kenan Bey vidanjör gönderiyor; ama çözüm değil ki. Doğalgaz çalışması yapıldı, Allah razı olsun güzel bir şey. Bana güzel hizmet yapacaksın diye gözümü çıkarmana gerek yok. İki ay önce başkanımıza ne zaman zemin kaplaması yapılacak değimde 20 gün sonra diyor. 20 gün sonra sorduğumda ihaleyi alan firmanın elinde boru yok diyor. Biz çok bir şey istemiyoruz. 3 senede şu eksikleri tamamlasınlar yeter.” İfadelerini kullandı.

Ardeşen’de birçok mega projelerin yapılacağını halen gördüklerini; ancak icraat noktasında eksiklerin olduğunu söyleyen Çağatay “Ardeşen’de uçuk projeler görüyoruz; ama 2020’nin Ardeşen’inde sokaktaki çukurları mahalle aralarındaki yolların durumunu konuşuyoruz maalesef. 18 yıllık bir iktidarın belediye başkanı böyle olmaması lazım. İnsanlık uzaya yolcu gönderiyor. Sözde bizi kıskanan Avrupa ülkeleri uzaya yolcu gönderiyor. Ardeşen olarak 11. Ayda sivrisinekle mücadele edemiyoruz. Bu benim ağrıma gidiyor.” Açıklamasında bulundu.

RİZE - ARTVİN HAVALİMANI İSMİ

Son günlerde yapımı devam eden havaalanına Mesut Yılmaz’ ın isminin verilmesi konusunda sorulan soruya cevap veren Başkan Çağatay, “Bizim inancımızda ölülerin arkasından kötü konuşulmaz. Bu demek değildir ki Mesut Yılmaz’ı sevmiyorum. Ama ben havaalanına Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin verilmesini daha uygun bulurum. Ama Mesut Yılmaz ismi verilse de buna karşı çıkmam” dedi.

AYDER SU GİBİ MARKAMIZ VAR. NEDEN DIŞARDAN MARKA GETİRİYORSUNUZ?

Dışarıdan bir su firmasını ilçede yatırım yaparak getirmenin yanlış olacağına işaret eden Çağatay “Ardeşen’de Ayder Su fabrikamız var, ilçemize ait. İsmi de güzel, Ayder dünyaca tanınan bir yer. STK Başkanları ve siyasi parti ilçe başkanlarıyla yapılan toplantıda belediye başkanının masasında Trabzon markalı bir su var. Su sorunu konuşulduğu anda başkan, su çıkarabiliyoruz Fırtına Vadisi’nden; ama 300 bin TL ödüyoruz. O sorunu çözmek için biz güneş panelleri kuracağız 5 yıl ödemesiz 25 yıl ödemeli. Bizim içtiğimiz suyu torunumun torunu mu ödeyecek dedim kendisine. İmece yöntemi ile alt yapı çalışması yapıp büyük su firmalarını getirmemiz lazım dedi sayın başkan. Bu bölgede su fabrikası olan ya da kuracak adam yok da dışarıdan adam getirecekler.” Diye konuştu.

BELEDİYEDEN RİCA EDİYORUM, GÖREVİ BIRAKANA KADAR ANGARYA İŞLERİNİ BİTİRSİN, BİZE ANGARYA ÇIKARMASIN”

Ardeşen Belediyesi’ni Yeniden Refah Partisi olarak kazanacağı güne kadar belediyenin angarya işleri tamamlamasını isteyen Çağatay “Partimizin önümüzdeki belediye seçimlerini kazanmamız için projelerimi anlatmak zorundayım. Ben ilçe başkanı olarak teşkilatımla konuşmam gerekiyor sokağa indiğim zaman. Anlatmaya zaman vermiyorlar ki. Ortam yok. Gerçekten haktır bu. Hakkımızı gasp ediyorlar. Oraya git sorun buraya git sorun. Belediyeden rica ediyorum, görevi bırakana kadar angarya işlerini bitirsin, bize angarya çıkarmasın.” İfadelerini kullandı.

“BELEDİYECİLİK BU DEĞİL. BİZ BUNU REFAH PARTİSİ OLARAK 1994’DE YAPIYORDUK”

Yeniden Refah Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Orhan Çağatay “Kendi yapıp da bitiremedikleri birçok proje var. 50 cm’lik beton parke çalışmamız budur diye sosyal medyada yayınlamak belediyecilik değil. Biz 1994 yılında Refah Partisi belediyeciliğinde Ardeşen’in % 70’ine yapmıştık.” Açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73