banner72

Rize Valisi Ardeşen'lilere Seslendi : Yapmayın!

Fırtına Vadisinde Yıkım Kararı Verilen 21 Yapı'ya Yenileri Eklendi. Önümüzdeki Dönem 32 Yapının Yıkımı Gerçekleştirilecek. Bu Sayı Her Geçengün Artacak.

Rize Valisi Ardeşen'lilere Seslendi : Yapmayın!

Rize Valisi Kemal Çeber, Fırtına Vadisi'ndeki dere yatağına inşa edilen 21 kaçak yapının önümüzdeki günlerde yıkılacağını ifade ederek, "11 tane yeni tespitimiz var. Onların yıkımı ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. Ve her geçen gün listeye yeni bir yer ekleniyor. Kaçak tüm yapıları yıkacağız. Burada bölge halkına sesleniyorum. Yeni yapı yapmayız. çünkü yıkacağız." dedi.

Boşuna Masraf Etmeyin

Vali Çeber, " 21 kaçak yapı ilgili süreç tamamlandı ve ihaleye çıkıldı. 11 kaçak yapı için çalışmalar sürüyor. Ama kaçak yapılar devam ediyor. Belki de bugün başka birisi daha kaçak yapı yapımına başladı. Onun da tutanağı tutulacak. Yıkım kararını 6 ay sonra alınacak. Biz durmayacağız. Vatandaşlardan da duyarlılık bekliyorum. Boşuna masraf etmeyin. Sonuç bu olacak, yıkılacak." dedi.

32 OLDU

Geçtiğimiz Hafta 21 Yapı'nın yıkımı için ihaleye çıkılmış ve yıkım çalışmaları başlamıştı. Vali Çeber, listeye yeni yapıların da eklendiğini ifade ederek bu sayının 32'ye yükseldiğini söyledi.

Vali Çeber, yapılan alan araştırma çalışmaları neticesinde bu sayının artabileceğini, yeni inşa çalışması yapılan yapılarında yıkılacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73