banner72

Rize’de Denizde Güvenlik Eğitimi Tatbikatı yapıldı

Rize’de il genelindeki denizcilik meslek liseleri tarafından gerçekleştirilen denizde güvenlik eğitimi tatbikatı yapıldı.

Rize’de Denizde Güvenlik Eğitimi Tatbikatı yapıldı

Rize İlindeki üç denizcilik lisesinin ortaklaşa yaptığı tatbikat Çayelin’de bulunan Denizde Emniyet Eğitimleri Uygulama Tesisimizde gerçekleştirildi

Tatbikata Rize Valisi Kemal Çeber, Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Ardeşen Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Tatbikatta, filikanın mayna edilmesi, hızlı can kurtarma botuyla denize düşmüş personelin kurtarılması, payroteknik malzemelerin kullanılması cansalının patlatılması, yangınlara çeşitli söndürücülerle müdahale edilmesi, kapalı mahalde ki yangına karbondioksit gazı ile boğulması, ileri yangın eğitim merkezinde ki mankenin solunum maskeli personellerle kurtarılması ve mankenin sedye ile taşınması uygulamaları yapıldı.

tatb2-002.jpg
 tatb1-002.jpg
 
Tatbikat sonrası değerlendirmelerde bulunan Rize Valisi Kemal Çeber ”Her meslek kendi içerisinde olası riskler barındırıyor. Bizde bu risklere karşı çözümler üretip bunu aktif olarak kullanmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimizde bu tatbikatı düzenlediler ve risklere karşı mücadelede almış oldukları eğitimler sonucu elde ettikleri kazanımları başarılı bir şekilde kullanarak olaylara müdahale ettiler. Düzenlenen bu tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve öğrencilerimiz gerçekleştirmiş oldukları başarılı tatbikattan dolayı tebrik ediyorum“ dedi. 

tatb3-002.jpg

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73