banner72

Sait Balcı Adaylığını Açıkladı

Türkiye'nin Örnek Kooperatiflerinden Ardeşen 53-11 Çay Kooperatifinin Yaklaşan Seçimleri Öncesi, Mevcut Başkan Sait Balcı Adaylığını Dev Proje ile Açıkladı. Başkan Balcı, Yeni Dönemde Ardeşen'e Gübre Fabrikası Kuracaklarını İfade Ederek, Kurulacak Olan Fabrika Sayesinde Bölgede İstihdamın Yanı Sıra Üreticilerin Ucuz Gübre Teminine Olanak Sağlanacağını söyledi.

Sait Balcı Adaylığını Açıkladı

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı, 8 Temmuz Perşembe günü yapılacak olan seçimli kongrede yeniden başkan olmak için adaylığını açıkladı.

Bu güne kadar ortaklarının güven ve desteğiyle Türkiye'de her alanda örnek bir kooperatif olduklarını ifade eden Balcı, Hizmetlerimiz ve yatırımlarımız ile ortaklarımızın dışında, Trabzon, Rize, Artvin ili ve bütün ilçelerinde bayiler açıp  çay çiftçilerinin güvenine mazhar olduklarını söyledi.

BAŞKANLIK DÖNEMİM DE ÜYELERİMİZDEN AİDAT VE KESİNTİ YAPMADIK.

"Bölgemizde faaliyet gösteren bazı Kooperatiflerin aidat ve kesinti yapmalarına rağmen yanlış yatırım ve istikrarsız  yönetim seçimiyle bir çoğu kapanmış olup, bazıları da kapanma aşamasına  gelmiştir. Diğer kooperatifler bu durumda iken 53-11 kooperatifi olarak başkanlık sürecim boyunca hiç bir üyemizden herhangi bir aidat veya kesinti yapılmamıştır."

KOOPERATİFİMİZE  35 MİLYON TL'LİK MÜLK KAZANDIRDIK.

"Kooperatifimizin kısıtlı imkanı olmasına rağmen yoğun çalışmamız neticesinde değeri 30-35 milyon (eski parayla 35 trilyonu) bulan 3 dükkan, 1 daire, 2 arsa 4 muhasebe ve idari bina olmak üzere 10 adet tapulu mülkiyeti kooperatif bünyesine kazandırılmıştır."

GÜBRE TEMİNİ VE SATIŞINDA GÜVEN NOKTASI OLDUK

"Her yıl aralık ayında gübre fabrikalarının satış fiyatının altında peşin fiyatına kampanyalarla ortaklarımıza gübre alma imkanı sağladık. Peşin alma imkanı olmayanlara cüzdandan vadeli gübre vermeyi sunduk."

TARIMSA AVM İLE MARKA DEĞERİMİZİ VE HİZMET KALİTEMİZİ ARTTIRDIK.
PANDEMİ SÜRECİ İÇERİSİNDE 1 YIL BOYUNCA ZAM YAPMAYAN TEK MARKET BİZ OLDUK.

"Yakın dönemde değeri 10 Milyon TL’Yİ bulan Tarımsa AVM alış veriş merkezimizi faaliyete soktuk. Marketimiz kooperatif üyelerine Türkiye'nin hiçbir kooperatifinde olmayan, kaliteli ürünleri en uygun fiyata vade farkı, faiz ve ürünlere gelen zamları üyelerine yansıtmadan çay parasına karşılık 6 ay vadeli alış veriş imkanı sunmaktadır. Ayrıca tarımsa şirketimizin 2. Şubesi olan tarımsa AVM Züccaciye-Kozmetik-Oyuncak dükkanının bütün işlemleri bitmiş olup açılışını seçimden sonra siz değerli Ardeşen halkı ile gerçekleştirmiş olacağız."

VAAD ETTİĞİMİZ TÜM PROJELERİ HAYATA GEÇİRMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ.

Ben Sait Balcı ve Yönetim Kurulu olarak istediğimiz bütün projeleri bir bir faaliyete geçirdik.

GÜBRE FABRİKASI İLE BÖLGENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ. YILLIK 15-20 MİLYON TL ARDEŞEN'DE KALACAK.

"Şimdi sadece kooperatif üyelerini değil,bütün Ardeşen'lileri ilgilendiren ve benim kooperatif adına son projem olan gübre fabrikasının Arge, Fizibilite ve Proje çalışmasını bitirmiş durumdayız. Açacağımız bu gübre fabrikası Türkiye'nin her yerine hizmet vermenin yanı sıra üyelerimize kaliteli gübreyi uygun fiyata kendi fabrikasından tedarik edecektir. Açacağımız bu fabrika hemşerilerimize iş istihdamının yanı sıra  ham madde ve üretilen gübrenin yurt içi ve yurtdışı  sevkiyatında nakliye şirketlerinin ve kooperatiflerin senelik 15-20 milyon TL tutarında Ardeşen ilçemize katma değer olarak büyük imkan sağlamış olacaktır."

SEÇİME DAVET

"Son seçimime girerken, her zaman olduğu gibi bu şeçimde de yanımda olan yönetim kurulu üyelerim, sivil toplum kuruluşları, Ardeşen bölgemize hizmet etmiş ve etmekte olan çok değerli kanaat önderleri ile yola çıkmış bulunmaktayım. 8 Temmuz 2021 Perşembe Günü Ardeşen Belediye Düğün salonunda yapacağımız seçim kongresinde bütün ortaklarımızın kooperatifine sahip çıkıp 1 gününü seçime ayırmasını rica ediyorum. Bu pandemi ve iş yoğunluğunda arayıp sa ulaşamadığım bütün ortaklarımıza şimdiden anlayışları için teşekkür ediyorum. Seçimin ilçemize ve ortaklarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor,herkese saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73