banner72

Süleyman Soylu'nun Ardeşen Konuşması

Ardeşen'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belediye önünde vatandaşlara hitap etti. Soylu, Ardeşenlilerden 31 Mart yerel seçimlerinde güçlü destek istedi. Bakan Soylu, Türkiye'nin, kararlılıkla yürüttüğü uyuşturucu ve terörle mücadelede önemli başarılara imza attığını vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını iletti.

Süleyman Soylu'nun Ardeşen Konuşması

İŞTE SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Bakan Süleyman Soylu, "Bir oyun ve bir tezgahla karşı karşıyayız. Biz Doğu ve Güneydoğu'daki belediyeleri görevden aldık mı; 94 belediyeyi, teröre yardım yapan belediyeleri. Şimdi onlara inat şekilde, aynı 24 Haziran'da olduğu gibi, Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya ve FETÖ'ye taşıyıcı annelik yapıyor ve o ittifak yapıyor. İYİ Parti, Saadet Partisi bu ittifakı yapıyor. Kimse sağa sola kaçmasın. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum; 299 liste, 299 kişiyi, bir taraftan CHP'den, bir taraftan İYİ ve Saadet Partisi'nden belediye ve il genel meclisi üyesi gösterdiler. Hani bir adam var, suratında meymenet yok, diyor ki, 'Kürdistan'da biz kazanacağız. Batıda AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz.' Aklımızla alay etmeye çalışıyorlar. Biz, Doğu ve Güneydoğu'daki belediyelerden süpürdük PKK'yı, şimdi onlar bütün Türkiye'ye Kılıçdaroğlu, İYİ Parti ve Saadet Partisi vasıtasıyla bunu yaymaya çalışıyorlar. Belediye meclislerine nifak tohumu ekmeye çalışıyorlar. Allah'ını severseniz buna fırsat vermeyin, verdirtmeyin."

YAZIKLAR OLSUN

" Allah'ınızı severseniz bu Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar memlekete hayrı geldi mi? Hayır. Kılıçdaroğlu'na göre Murat Karayılan, Cemil Bayık ona dost, Tayyip Erdoğan ona düşman. Yazıklar olsun, böyle siyasete de yazıklar olsun. Nefretinden ve husumetinden her şeyi, her tarafa gidip bir siyaset aklıyla değil, birilerinin kendi kulaklarına üfürmesiyle birlikte attığı bu adımlar, Türkiye'nin önünü kapatmaya yönelik adımlardır. Bu Tayyip Erdoğan futbolu biliyor mu? Biliyor. Bu 4,5 yılda, şu topu Tayyip Erdoğan'ın ayağına bir verin Allah'ınızı severseniz, zillet ittifakının kalesinde yer alan Kılıçdaroğlu'nun kalesinin bir 90'ına çaksın, bir çatalına çaksın."

"Türkiye'yi bir istikrarsızlığa düşürebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. En son Irak'ın kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Referandum yaptılar. Kuracaklardı da. Sonra bu ülkenin Rizeli Recep Tayyip Erdoğan'ı tarihe de not bıraktı, dünyaya da not bıraktı. Aramızın en iyi olduğu zamanda Irak ile İran'ı bir araya getirdi, 'Siz devlet mi kuracaksınız Irak'ın kuzeyinde?' dedi. Oturdular orada devlet kurulmasına müsaade etmediler. Amerika'ya da Avrupa'ya da bir ders verdiler. Dediler ki; 'Ey dünya, biz karar vermedikçe bu coğrafyada kimse oyun kuramaz.' Ne oldu; Afrin'de bize aba altından sopa gösterdiler. Çatır çatır girdik. Orada PKK'yı söktük attık. Irak'ın kuzeyinde devlet kurup Afrin'in merkezinde bir terör merkezi oluşturacaklar, oradan buraya bir koridor çekeceklerdi. Türkiye'yi Orta Doğu'dan ve güneyden tamamen ticari yollarından ve kültürel yollarından, siyasi yollarından ayıracaklar, Türkiye'yi bir kumpasın içine alacaklardı. Biz buna müsaade etmeyiz" diye konuştu.

ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

"Türkiye'nin yakasını hiç bırakmıyorlar. Yıllardır PKK terör örgütünü bize musallat ettiler. Bunun destekleyeni kim, çok açık. Amerikalı generalleri getirdiler, Kandil'deki terörist elebaşlarına zehirli kurşun atan silah hediye ettiler. Oraya her türlü desteği veriyorlar; drone eğitimi nasıl yapılır, helikopter nasıl kullanılır, her türlü desteği her türlü silah desteğini veriyorlar. Gezi olaylarından bugüne kadar anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler. Bugün niye Cumhur İttifakı'nı kurduk? Sadece belediyeleri alabilmek için mi? Bilesiniz ki şimdi karşımıza öyle bir hat çektiler ki içerisinde PKK var, DHKP-C var, içerisinde Amerika var, Avrupa var. Türkiye'nin adım atmamasını isteyen ne varsa, hangi husumet varsa karşımıza koydular. Burası eski Türkiye değil. Eskiden dağlarda 15 bin terörist vardı. Şimdi bakın 700 kaldı. İnsansız hava araçlarına öyle bir yazılım yaptık ki mayıs ayında devreye girecek. Sen bırak o teröristlerin yürümesini, kafalarını bile çıkaramayacaklar."

3 BİN 333 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK

"Bizim aslanlarımız dağlara kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar. Bugün son 2 yılda 3 bin 333 teröristi etkisiz hale getirdik, 3 bin 99 barınak ve sığınakları tarumar ettik, yok ettik. Öyle şehirlerde gezecekler, millete baskı yapacaklar; tepelerine biniyoruz, tepelerine. İddiamız şu; İçimiz kan ağlıyordu, 13-14 yaşındaki kız çocuklarını alıp, dağa götürüp, Murat Karayılan hayvanı ile Cemil Bayık hayvanının masasına meze yapıyorlardı. Eğer o çocukların hesabını sormaz, o hayvanların burnundan fitil fitil getirmezsek namerdiz, namerdiz. Bu millete çok çektirdiler"

PAZAR İLÇESİNDEKİ KONUŞMASI

Beraberinde Rize Milletvekili Muhammed Avcı ile çay içmek için meydana geçen Bakan Soylu, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız'ın ısrarı üzerine Ardeşen'e giden seçim otobüsünü geri çağırarak miting için araca çıktı. Coşkulu kalabalığa seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülke gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı.

BAKAN SOYLU’NUN PAZAR’DA YOLU KESİLDİ, MİTİNG YAPTI
“Ardeşen’e giderken Pazar’da yolumuzu kestiler. İçişleri Bakanı olsan da yolunuz kesilir. Memleket işi, gönül işi, Burası Rize Pazar. Allah sevginizi eksik etmesin”
diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ardeşen’deki program için Pazar’dan geçerken plansız olarak düzenlenen mitinge katıldığını ifade ederek, “İlgi, alakanıza teşekkür ediyorum Pazarlılar. Bu seçimde ben Ahmet Basa başkanımızın emrindeyim. Sizler de arkasında olun. Destek olun, yüzümüzü kara çıkarmayın” dedi.

“VALİLERİ KAYMAKAMLARI 7 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA TAŞLATMAYA HAZIRLANIYORLAR”
 “Pusuda bekleyen teröristlere fırsat vermeyin” diyen Bakan Soylu, “Bugün Güneydoğu’da terörü hapsettik. Yok ettik. Fırsat bekliyorlar. 31 Mart’ta bir kazaya kurban gitmemiz için adeta pusuda bekliyorlar. İstiyorlar ki hükümet sallansa. Ne yapacaklar biliyor musunuz? 7 yaşındaki çocuklara valiyi, kaymakamı taşlatacaklar. Ülkeyi karıştırıp eski günlere dönmek ve bizi parçalamak için mücadele veriyorlar. Ne yazık ki bu plan ve programa siyasi kanattan ittifaklarla destek olanlar var. Amerika’daki şarlatan ve buradaki işbirlikçileri el ele vermiş plan proje kuruyorlar” ifadelerini kullandı.

“SIRTINI PKK’YA DAYAYANLARA 4 DUVAR VERDİK. ŞİMDİ SIRTINI HANGİ DUVARA DAYARSA DAYASIN”
Bakan Soylu, "Bana çok sert konuşuyorsun diyorlar. Ne söyledim? Kadın diyecek ki sırtımı YPG’ye, PKK’ya dayadım. Ne yapacağım ben onun sırtını mı sıvazlayacağım? YPG’ye, PKK’ya dayadıysan şimdi sana sırtını dayayacak 4 tane duvar verdim. İster o duvara daya ister bu duvara daya. Hangi duvara dayarsan daya” diye konuştu.

"BAŞKAN BASA’NIN EMRİNDEYİM"
Sözlerini Pazar belediye Başkanı ve AK Parti Pazar Belediye Başkan Adayı Ahmet Basa’ya destek sözü alarak tamamlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu güzel insana herkesin parmağını ısırtacak kadar güçlü bir destek verecek misiniz? Ben de o zaman hem Süleyman Soylu kardeşiniz olarak, evladınız olarak, hem İçişleri bakanı olarak hem de kıymetli Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, bir evladınız olarak Ahmet Basa’nın emrindeyim.” dedi.

BAŞKAN BASA: “ARTIRARAK VERDİĞİNİZ DESTEĞİN KARŞILIĞINI ÖDEYECEĞİZ”
 Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ise kalabalığa teşekkür ederek, “Hem şahsıma hem partimize 2014 ve 2019’da artarak destek verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Artırarak verdiğiniz desteğin karşılığını ödeyeceğiz. Biz en başından beri gönül belediyeciliğiyle gönlünüze girdik. Allah razı olsun sizler bizleri sevdiniz ve desteklediniz. Bizler de gönül belediyeciliğiyle hizmet sunduk. Bu seçimde daha farklı olacak. Sonsuz desteğinizle hizmet vereceğiz. Eksiklerimizin de yaptıklarımızın da farkındayız. Şimdiye kadar alt yapı anlamında hizmetler verdik. Bu hizmetler pek göze hitap etmez. Görüntü olarak eksiklerimizin de farkındayız. Şimdi sıra peyzaj, görüntü ve daha büyük projelerde. Göze görünecek, sosyal anlamda hizmetleri üçüncü dönemimizde tamamlayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73