banner72

Tunca Beldesinde Aşırı Yağışlar Sel ve Heyelana Sebep Oldu

Rize'nin Ardeşen İlçesine Bağlı Tunca Beldesinde Aşırı Yağışlar Sonucu Meydana Gelen Sel ve Heyelanlarda Maddi Hasar Meydana Geldi.

Tunca Beldesinde Aşırı Yağışlar Sel ve Heyelana Sebep Oldu

Beldeye Bağlı Merkez, Ada, Orta, Konak, Düz, Şenyuva ve Esentepe Mahallelerinde Meydana Gelen Sel ve Heyelanlar Sonucu Ulaşım Kapanırken, Çok Sayıda Menfez de Tıkandı. Ayrıca Bölgeye Bağlı Merze Yolları da Ulaşıma Kapandı. Bölgede Çay Tarımı ise Sekteye Uğradı.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Belediyenin Tüm İmkanları ile Seferber Olduklarını, Mesai Gözetmeksizin Yol ve Menfez Açma Çalışmalarının Sürdüğünü İfade Etti.

Aytemiz, "Başta Kendi Öz İmkanlarımız İle İlk Etapta Müdahalede Bulunduk Ancak Desteğe İhtiyacımız Oldu. Bu Süreçte Rize Belediyesi ve Ardeşen Belediyesi de Ekip ve Ekipmanları ile Yanımızda Yer Aldı. Yol Açma Çalışmalarında Birlikte Çalışıyoruz. Şuan Bir Çok Bölgede Ekiplerimiz Mesai Gözetmeksizin Canla Başla Mücadele Ediyor." Dedi.

Çay Tarımının Bölge İçin Çok Önemli Olduğunu Vurgulayan Aytemiz," Öncelikli Hedefimiz Ana Yollar ve Çay Tarlalarının Yollarının Açılması. Halkımızın Mağdur Olmaması İçin Yoğun Bir Gayret Sarf Ediyoruz. Bu Süreçte Halkımızdan da Anlayış ve Destek Bekliyoruz. Hep Birlikte Su Sorunların Altından Kalkacağız. En Büyük Tesellimiz Herhangi bir Yaralanma ve Can Kaybının Olmaması" İfadelerini Kullandı.

Aytemiz, Destekleri İçin Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'ya Çok Teşekkür Etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73