banner72

Yeni Kabinede İmdat Sütlüoğlu Sesleri

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kabine değişikliğiyle ilgili, "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecek" ifadelerini kullanmasının ardından yeni kabinede yer alacak yeni isimlerin kim olacağı konuşulurken, İmdat Sütlüoğlu'nun ismi de ön plana çıktı.

Yeni Kabinede İmdat Sütlüoğlu Sesleri

Yeni Kabine Değişikliği Konusu Gündeme Bomba Gibi Düşerken, Ardeşen'in İlk Bakanı İmdat Sütlüoğlu'nun ismi de yeni kabine için dillendirilmeye başladı.

Uzun yıllar AK Parti'de siyaset yapan, son olarak Çaykur Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Sütlüoğlu'nun yeni kabinede yer alabileceği konuşuluyor.

Sütlüoğlu'nun adı özellikle eski görevi olan Çevre Bakanlığı için geçerken, Tarım Bakanlığı veya Çalışma Bakanlığı için de adı dillendiriliyor.

Yeni Kabinede Adı Geçen Diğer İsimler;

Süleyman SOYLU:Trabzon'lu olan ve İçişleri Bakanlığını yürüten Soylu;. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için ismi geçenler arasında.

Binali YILDIRIM: Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğanın vazgeçemediği isimlerden,Uzun zamandır Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı konuşuluyor.

Mustafa ŞENTOP: TBMM Başkanı  görevini yürüten Mustafa Şentop ise Adalet Bakanlığında ismi geçmekte.

Yusuf TEKİN: Milli eğitim bakanlığına görevi için ise  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  (AHBV) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin ismi ön planda.

Alparslan BAYRAKTAR: Enerji Bakan Yardımcısı. Eğer Cumhurbaşkanı bakanı görevden alırsa yerine yardımcısını atama ihtimali yüksek.

Fatih ŞAHİN: Yıllardır “genç siyasetçi” diye anılıyor ve Gençlik ve Spor Bakanı olacağı konuşuluyor. Artık 41 yaşında ve daha fazla yaşlanmadan bu makama getirilmesi arzulanıyor.

Nail OLPAK: MÜSİAD Başkanı. Listeye girmesi için yeterince özelliği var: İş dünyasından, sanayici, AK Partili…

Menderes TÜREL: Antalyalı olması dahi Turizm Bakanı yapılacağı tahminin en büyük dayanağı.

Mehmet ÖZHASEKİ: Tarım ve Orman Bakanlığı görevine neden uygun görüldüğüne dair bir tahminde bulunamadım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan AYÇİÇEK
Sinan AYÇİÇEK - 8 ay Önce

inşaALLAH...

Ümit Döne
Ümit Döne - 8 ay Önce

Sayın imdat Sütlüoğlu bakan olmasında güzel bir teklif olur bekleriz sütlü oğlu bakanlığını. Sayın soylu Bakanımıza özelikle yaptığı başarılı işlerinden dolayı teşekkür ederiz

Engin Müftüoğlu
Engin Müftüoğlu - 8 ay Önce

Sn İmdat Sütlüoğlu’na yakışır gurur duyarız

Mehmet Akif
Mehmet Akif - 8 ay Önce

İnşAllah bu adam efendi durust adamdir...

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73