Ardeşen Belediyespor, Basketbol Takımı İçin İmzaları Attı

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Belediyespor Bünyesinde Basketbol Branşını Hayata Geçirdi. Belediye Başkanı Gültekin'in de Hazır Bulunduğu Bir Törenle, Takımın Başına Getirilen Teknik Direktör Halil Altuntaş ile Anlaşma İmzalandı.

Ardeşen Belediyespor, Basketbol Takımı İçin İmzaları Attı

Ardeşen Belediyespor, Bünyesinde bulundurduğu Rafting, Tekvando, Kick Boks, Voleybol, Kano, Halk Oyunları, Yüzme ve Bisiklet branşlarının ardından Basketbol Branşını da açarak yeni bir sayfa açtı.

ALT YAPIDAN BAŞLANACAK, 2 YIL SONRA LİGE KATILACAK

Belediyespor bünyesinde açılan Basketbol branşında öncelik alt yapıya verilecek. Teknik Direktör Halil Altuntaş gözetiminde ilk etapta 2 yıllık bir alt yapı çalışması yürütülecek. 2 yıl sonra ise Bölgesel Ligden başlanarak tek tek üst liglere ulaşılması hedefleniyor.

Bu süreç içerisinde Basketbol Branşının koordinatörlüğünü yürütecek olan Salih Navdar, tören sonrası yaptığı açıklama da, Bugün tüm basketbol severlerinin hayallerinin ve kendi hayalinin gerçekleştiği an olduğunu ifade ederek, "Ardeşen Belediyesi Basketbol Kulübü 3 Aralıkta Belediye Başkanımız başkanlığında oluşturulan Ardeşen Belediyespor Kulübü yönetim kadrosuyla yapılan toplantı sonucu resmî olarak kurulmuştu. Bugün Sayın Belediye Başkanım Hakan Gültekin Basketbol İl Temsilcisi Sabri Terzi ile 3. Kademe Basketbol Antrenörü Halil Altuntas ile beraber yapmış olduğumuz teknik toplantı sonucu; 2007-2008-2009-2010-2011 doğumlu erkek sporcularımızın 3 Ocak 2018 tarihinden itibaren ücretsiz olarak kulübümüze kayıtları Alınacaktır. Alt yapısı güçlü olan kulüpler uzun soluklu ve başarılı olur görüşüyle temelden başlayıp başarılar yakalamayı hedefliyoruz. Bu bağlamda; gençliğin sporun sporcunun yanında ve destekçisi olan başkanımıza, Kaymakamımız Emrah Yılmaz'a, değerli Belediye Başkanımız Hakan Gültekin'e, Basketbol il temsicimiz Sabri Terzi ve Teknik Direktörümüz Halil Altuntaş'a çok teşekkür ediyorum." dedi.

BAŞVURULAR

Navdar, başvuruların 3Ocak Çarşamba günü itibari ile başladığını ifade ederek, "Başvuruları Ardeşen Belediyesi Beyaz Masa biriminde alıyoruz. Ocak ayı sonuna kadar hedeflediğimiz sayıya ulaşıp sporcularımıza lisans çıkartacağız." dedi.

Antrenörümüz Halil Altuntaş kimdir;

1985 Rize Doğumlu Evli ve bir çocuk babasıdır. 3. Kademe antrenörümüz 10 yılı aşkın kariyeri süresince milli takıma sporcu yetiştirmiş sırasıyla yıldız ve gençlerde Karadeniz şampiyonluğu, Türkiye şampiyonluğu, gibi büyük başarılar kazanmış Sporcu ahlakı, karakteri ile örnek bir antrenördür.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER