Ramazan Döne Milli Takımı Bırakıyor!

Ardeşen'in Milli Gururu Ramazan Döne, 16 Yıllık Milli Takım Kariyerini Haziran Ayında Tamamlayacağını Açıkladı.

Ramazan Döne Milli Takımı Bırakıyor!

4. İslâmî Dayanışma Oyunlarında ikinci olarak gümüş madalya kazanan ve 42 golle turnuvanın 'Gol Kralı' seçilen A Milli Erkek Hentbol Takımı kaptanı Ramazan Döne, 16 yıldır gururla terlettiği milli takım kariyerine son vereceğini açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Döne, "Yaklaşık 16 senedir gururla terlettiğim ay yıldızlı formayla son turnuvamı oynadım. Bu yazıyı bu mutlu ve gururlu günde paylaşmak istedim. Haziran ayında oynayacağımız Avrupa elemesi tropy müsabakalarından sonra gururla taşıdığım milli formayla kariyerimi noktalayacağım." dedi.

Döne, "Ben her çıktığım maçta her zaman başım dik ayrıldım mücadelemi hiç bir zaman bırakmadım. Ay yıldızlı formanın ne kadar kıymetli olduğunu en iyi bilenlerdenim. Ben tüm takım arkadaşlarıma da bunu aşılamaya çalıştım. Bundan sonraki maçlarda da arkadaşlarımın bunu düşünerek mücadele edeceğine sonuna kadar inancım tamdır. 16 sene boyunca beni yalnız bırakmayan desteğini her zaman arkamda hissettiğim biricik hayat arkadaşım Esin Döne'ye, Federasyon başkanım(abim) sayın Bilal Eyüboğlu'na, Haydar Aslan'a, Cenker Doğan'a, bu zamana kadar Milli takımda çalıştığım antrenörlerim Istvan Juhasz'e, Öztürk Adnan'a Peter Kovacs'a, Seceattin Aydoğ'a, Rüştü Şahin'e Sezgin Kaymaz'a, İlker Şentürk ve Okan Halay'a, Milli takımda bende emeği olan tüm antrenörlerime ve son olarak yıllarca Ayyıldız forma altında ter döktüğüm takım arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki milli takım maçlarında başarılar diliyorum. Bu asil formanın kıymetini bilin. Sizleri tanıdığıma ve sizlerle yıllarca aynı formayı terlettiğim için çok mutluyum. Hoşçakalın arkadaşlar. Gönlüm hep sizinle olacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER