banner72

Artvin’de CHP’liler Kutlama Yaptı

Kesin olmayan sonuçlara göre 31 Mart seçimlerinde Artvin’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin bin 97 oy farkla seçimi kazandı.

Artvin’de CHP’liler Kutlama Yaptı

CHP Adayı Demirhan Elçin 7 bin 102 oy alırken AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe ise 6 bin 2 oy aldı.

Sonuçların ardından Millet İttifakı seçim zaferini şehir turu atarak horanlarla kutladı.

Artvin Merkez, Arhavi, Ardanuç, Hopa, Borçka, Kemalpaşa, Şavşat ilçelerinde CHP Belediye Başkan adayları kazanırken AK Parti ise Murgul ilçesini kazandı. Yusufeli ilçesinde de itirazlar üzerine belli yerlerde oylar tekrar sayılıyor.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, sonuçların açıklanmasından sonra ki parti binası önündeki kutlamalarda yaptığı konuşmada, Artvin’de resmi olmayan sonuçlara göre Murgul’un dışında bütün ilçelerde belediye başkanlıklarını Cumhuriyet Halk Partisi aldığını söyledi.

Bayraktutan, “Burada seçilen belediye başkanları sadece CHP’nin belediye başkanları değil,  bütün Artvin halkının belediye başkanları olacaktır. Bize oy veren tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Artvin’e bahar gelecek diyorduk, Artvin iyi olacak diyorduk. Yarın Artvin’de yeni bir başlangıç olacak.  Destek veren vermeyen bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Biber de yaptığı açıklamada, Artvin halkına teşekkür ederek, “Cumhuriyet Kenti Artvin tekrar cumhuriyetçiliğini gösterdi. Artvin tekrar CHP’ye belediye başkanlığını verdi. Ardanuç, Şavşat, Yusufeli, Artvin Merkez, Borçka, Hopa, Kemalapaşa, Arhavi olmak üzere 9 ilçenin 8’ini aldık. Artvin’e güzel hizmetler verilecek. Bize oy veren tüm insanlara teşekkür ediyorum. Artvin için, ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Buna ihtiyaç vardı. Buna katkı veren herekse teşekkür ediyorum.” dedi.
Belediye Başkanlığını Kazana Demirhan Elçin ise yaptığı konuşmada adil ve dürüst yönetim anlayışıyla bütün Artvin’in başkanı olacağını belirtti. Elçin, seçim sürecinde kendilerine destek veren ve kendilerine oy veren, vermeyen herkese teşekkür etti.

CHP İl Binası önünde toplanan partililer konuşmaların ardından şarkılar ve türküler eşliğinde Artvin Valiliğine kadar yürüyerek kutlama burada devam etti.

Öte yandan Artvin Merkez Belediye Başkanlığını Demirhan Elçin alırken, Arhavi Belediyesini Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediyesini Tamer Ekmekçi, Borçka Belediyesini Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediyesini Ergül Akçiçek, Arhavi Belediyesini Vasfi Kurdoğlu, Ardanuç Belediyesini Yıldırım Demir, Şavşat Belediyesini Nihat Acar kazanırken Murgul Belediyesini ise AK Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Çavuş kazandı.

Yusufeli ilçesinde yapılan seçimde CHP Adayı Barış Demirci 4 oy farkla seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ilçe başkanlığı tarafından itiraz edildi.

Demirhan Elçin Kimdir

Demirhan Elçin, 30 Haziran 1960 tarihinde Artvin’de doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Artvin’de tamamladı.

1978 yılında Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu’nu (Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi) kazandı. 1 yıl devam etti, 1980 öncesi öğrenci hareketleri nedeniyle öğrenimine devam edemedi. Eğitimini sonraki yıllarda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ön lisans bölümünde tamamladı.

1979 yılında girdiği devlet memurluğu sınavında başarılı olarak Artvin DSİ Şube Müdürlüğünde teknik personel olarak devlet memurluğu görevine başladı.

Askerliğini, Bilecik Söğüt’te jandarma ulaştırma er olarak yaptı. Askerlik sonrası Artvin DSİ Şube Müdürlüğünde teknik personel olarak devlet memurluğu görevine devam etti.

Çok kısa bir süre sonra görevinden istifa ederek 20 Haziran 1983 tarihinde esnaf teşkilatında muhasebeci olarak çalışmaya başladı. 10 Kasım 1986 tarihinde kendi işyerini açarak esnaflığa ilk adımını attı.

14 Nisan 1988 tarihinde Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Artvin ESOB) seçimlerinde, yönetim kurulu üyeliğine, 08 Kasım 1988 tarihinde başkanlığa seçilerek, halen aralıksız başkanlık görevini devam ettirmektedir.

1993 yılında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bu görevini 2010 yılı Eylül ayına kadar devam ettirdi.

Evli ve iki çocuk babası olan Demirhan Elçin, 1989-1994 yılları arası Artvin Belediyesi Encümenliği ve Meclis Üyeliği yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73